Chociaż asortyment aut z drugiej ręki jest ogromny, to jednak wybranie tego perfekcyjnego modelu nie zawsze jest tak proste, jak może się wydawać. Oto 5 najczęstszych błędów, które popełniane są przy poszukiwaniu samochodu z drugiej ręki.

Szukanie jak najniższej ceny

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że niska cena wcale nie oznacza, że udało nam się znaleźć wyjątkową okazję.

Jeśli dany model ma zbyt atrakcyjną cenę w porównaniu do innych modeli z tego samego rocznika i o podobnym wyposażeniu, wówczas najczęściej oznacza to, że mamy do czynienia z autem z nielegalnego źródła albo mocno wyeksploatowanym.

Niedokładne sprawdzenie stanu technicznego auta

Kolejnym problemem przy zakupie samochodu z drugiej ręki jest niedokładne sprawdzenie jego stanu technicznego.

Najlepiej, jeśli nie znamy się na rzeczy, poprosić o pomoc eksperta, na przykład znajomego. Możemy też poprosić o możliwość sprawdzenia auta w ASO lub w innym warsztacie. Do dyspozycji mamy też firmy oferujące usługi oglądu samochodu w imieniu klienta.

Brak jazdy próbnej

Kolejny problem związany z zakupem auta używanego to brak jazdy próbnej. Jest ona naprawdę niezbędna, aby ocenić rzeczywisty stan techniczny pojazdu!

Niesprawdzenie sprzedającego

Najlepiej auto kupić od dobrego, cieszącego się zaufaniem handlarza, który ma pozytywne opinie klientów. W tym celu można wykorzystać potęgę internetu.

Jeśli poszukujemy używanych aut konkretnej marki, na przykład Ford takich jak Ford Mondeo Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie można też znaleźć je bezpośrednio w salonach dealerskich. To bezpieczne miejsce do kupna modelu z drugiej ręki.

Brak umowy zakupu

Jeśli chcemy kupić auto używane, nawet jeśli ma kosztować tylko kilka tysięcy złotych, nie możemy zapominać o sygnowaniu ze sprzedającym umowy zakupu. Będzie ona zabezpieczeniem w razie jakichkolwiek roszczeń.

Zatem jeśli również myślisz o zakupieniu auta używanego, pamiętaj o tym, aby wystrzegać się tych błędów. Dzięki temu transakcja będzie bezpieczniejsza!