Miłość do zwierząt przejawia się w różnych aspektach ludzkiego życia, ale przede wszystkim w życiu wraz z nimi pod jednym dachem. Psy, koty, gryzonie, ptaki i rybki to najpopularniejsze spośród zwierząt, które można spotkać w domach. Dla każdego z małych podopiecznych przeznaczone są też liczne akcesoria, które rozmiłowani właściciele lubią kupować, pragnąc urozmaicić życie swoich ulubieńców.

Zabawki dla psów

Przedmiotami, które są szczególnie chętnie wybierane, są zawsze zabawki dla zwierząt. W końcu każdy z nas wie, jak ważna jest zabawa w życiu czworonoga. To ona pozwala mu na tak istotną interakcję z innymi psami oraz właścicielem. Przyczynia się do utrzymania prawidłowej wagi i zdrowia psychicznego, odganiając nudę i rutynę. W końcu wielu z nas wie, że naprawdę zadowolony pies to wybiegany pies.

Doskonałym sposobem zachęcającym do aktywności, są nowe zabawki. Piłki, gumowe kości, czy sznurki są idealne do tego, aby nauczyć psa aportowania i zachęcić do biegania za nimi. Istotne jest przy tym, aby wielkość zabawki oraz sposób jej wykonania, w tym twardość, odpowiadały wielkości i możliwościom psa. Dzięki temu uniknąć można nieprzyjemnych czy wręcz groźnych sytuacji, które mogłyby pojawić się przy wykorzystaniu nieodpowiedniego sprzętu, na przykład takiego, który nie został stworzony z myślą o zwierzętach. Właśnie ze względu na to, iż artykuły dla zwierząt powinny być dla nich bezpieczne, rekomendujemy, aby wybierać tylko te, które są zaprojektowane specjalnie dla nich.

Posłanie dla pupila

Tak samo jak ważna jest zabawa, tak samo i odpoczynek jest jedną z podstawowych potrzeb każdego pupila. Czy to kot, czy pies, powinien posiadać w domu swoje posłanie i kącik, w którym nikt nie będzie mu przeszkadzał. To miejsce nie powinno być zakłócane przez dzieci, domowników, ani inne zwierzęta, dlatego warto dla każdego z podopiecznych wybrać odległe miejsce. To właśnie tam warto ustawić legowisko.

Powinno być tak skonstruowane, aby czworonóg mógł się na nim zmieścić w dowolnej pozycji, zarówno zwinięty w kłębek, jak i wyciągnięty. Ze względu na to, że wiele kotów lubi chować się w dość ciasne miejsca, dobrym wyborem może okazać się specjalna budka, umożliwiająca mu właśnie przebywanie w takim zakątku.

Drapak dla kota

Każdy, kto posiada kota, wie również, jak ważne jest dla niego odpowiednie miejsce do drapania. Dzięki temu kot będzie mógł pozbyć się starych części pazurków, zaznaczyć swoje miejsce, a także rozciągnąć swoje ciało. Jest to zatem bardzo ważne zarówno dla jego zdrowia, jak i samopoczucia. Odpowiedni drapak powinien być przede wszystkim stabilny i solidny, aby wskakując na niego czy opierając się, kot nie mógł go przewrócić. Powinien również być na tyle wysoki, aby zwierzątko mogło swobodnie rozciągnąć się po drzemce. Warto również zadbać o taki koci mebel, który pozwoli mu na bieganie i skakanie po kolejnych półkach. Właśnie takie oraz inne akcesoria oferuje sklep Kristof Shop, do którego serdecznie zapraszamy.

fot. materiały prasowe