Niektórzy uważają, że języka angielskiego da się samodzielnie nauczyć. Wystarczy czytać książki, słuchać muzyki zagranicznej, bądź oglądać wiele filmów z napisami po angielsku. Bardziej ambitne osoby zapisują się na różnego rodzaju kursy. Jednakże takie metody nie gwarantują osiągnięcia pełnej znajomości gramatyki czy płynnej wymowy. Dlaczego zatem anglistyka to świetny wybór dla osób, które chcą perfekcyjnie posługiwać się językiem angielskim i myślą o zatrudnieniu w międzynarodowych korporacjach?

Praktyczny program zajęć

Istnieje powiedzenie, że praktyka czyni mistrza. To samo odnieść można do nauki języka angielskiego. By była ona skuteczna, należy regularnie ćwiczyć i pisać w tym języku obcym. Omawiany kierunek przewiduje w programie zajęcia z wymowy, czytania, słuchania, pisania oraz gramatyki. Bardzo ciekawymi przedmiotami są angielski w biznesie bądź publiczne wystąpienia i prezentacje. Pozwolą one zapoznać się ze specyficznymi zwrotami używanymi podczas rozmów biznesowych. Dodatkowo omówione zostaną zasady, którymi należy kierować się podczas wystąpień. Wbrew pozorom jest wiele szczegółów, na które warto zwrócić uwagę, jak np. forma przywitania, gestykulacja, mimika. Aby lepiej poznać kulturę i tradycje osób związanych z językiem angielskim lub amerykańskim, w planie pojawią się też ćwiczenia z czytania literatury amerykańskiej i brytyjskiej. To umożliwi rozróżnienie akcentów i różnic w pisowni poszczególnych słówek. Ogromną zaletą jest też ilość godzin przeznaczonych na naukę języka angielskiego. Z pewnością na kursach przeznaczony czas jest zdecydowanie krótszy. Przykładowo Grupa Uczelni Vistula jest jedną z niewielu uczelni, która w programie zajęć przewiduje wyżej wymienione przedmioty. Kierunek anglistyka kładzie nacisk na zajęcia praktyczne, a jej ukończenie wiąże się z opanowaniem języka na najwyższym poziomie. Warto też wspomnieć, że proponowane specjalizacje są bardzo nowoczesne i pozwalają przygotować się do wielu zawodów związanych z językiem.

Znajomość angielskiego to gwarancja sukcesu

Obecnie wiele osób chcących osiągnąć sukces zawodowy i móc porozumieć się za granicą, uczy się angielskiego. Również pracodawcy doceniają i wybierają częściej tych, którzy mogą pochwalić się znajomością tego języka w stopniu komunikatywnym. W Polsce pojawia się coraz więcej firm i korporacji międzynarodowych, które poszukują kandydatów znających angielski. Zatem wybór anglistyki wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Oprócz przedsiębiorstw wakaty czekają w biurach tłumaczeń, środowiskach edukacyjnych, sektorach wydawniczych, branży rozrywkowej bądź w turystyce i rekreacji.

Choć wielu sceptycznie podchodzi do tego kierunku, to absolwenci chwalą sobie możliwości, które pojawiają się po ich ukończeniu. Anglistyka otwiera drzwi do międzynarodowej kariery i pozwala porozumieć się praktyczne w każdym kraju. Jej wybór z pewnością pozytywnie wpłynie na przyszłą karierę. Tym bardziej, że poza samym językiem, zaznajomimy się także z aspektami kulturowymi krajów anglosaskich.