Taras to niezwykłe miejsce. Każdy kto jest szczęśliwym posiadaczem tej przydomowej konstrukcji, z pewnością wie ile korzyści ze sobą niesie. Największą zaletą jest tu oczywiście możliwość spędzania wolnych chwil na zewnątrz razem z rodziną lub znajomymi. Taras stanowi swoiste podłoże pod wszelkiego rodzaju spotkania. Jest to świetnie miejsce na różne okazje, takie jak przyjęcie urodzinowe czy wspólne grillowanie.

Różnica między nim a balkonem jest spora. Po pierwsze, taras w przeciwieństwie do balkonu jest zazwyczaj usytuowany na ziemi, a w sporej ilości przypadków wyposażony jest także w schody. Na pewno różnicę stanowi tu także rozmiar – tarasy są zwykle większe od klasycznych balkonów. Współczesne wersje charakteryzują się nieszablonowym designem i elegancją. Na te czynniki wpływa w szczególności rodzaj zastosowanej balustrady tarasowej. Najpopularniejsze tutaj są warianty metalowe oraz drewniane. W większości przypadków o wyborze danego modelu balustrady decyduje gust właściciela, jednak aby pomóc w dobraniu odpowiedniej, stworzyliśmy ten pomocny artykuł. Dzięki niemu dowiesz się jaką balustradę tarasową wybrać i jak ją zabezpieczyć tak aby funkcjonowała przez długie lata.

Nierdzewna balustrada tarasowa

Przy wyborze balustrady tarasowej, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z którego została wykonana. Powinien on spełniać odpowiednie normy i charakteryzować się specjalnymi właściwościami. Z racji tego, że bariery tego rodzaju montowane są na zewnątrz, narażone są na wpływ wielu szkodliwych czynników atmosferycznych. Odpowiednie zabezpieczenie przed deszczem i wilgocią to podstawa. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj nierdzewna balustrada tarasowa, wykonana z wytrzymałych materiałów. Oczywiście nie można też zapomnieć o walorach estetycznych, gdyż wygląd jest równie ważny jak odpowiednia konstrukcja. Obecnie zamiast poprzecznych rurek coraz częściej stosuje się szklane tafle powierzchniowe, które nadają niezwykle nowoczesnego wyglądu oraz charakteru.

Balustrada na lata

Jeśli jesteśmy dopiero na etapie budowy domu, warto pomyśleć nad odpowiednimi rozwiązaniami już teraz. Zastosowana balustrada tarasowa stanowić będzie przede wszystkim funkcję ochronną, dlatego też dobrze jest wybrać tę jak najlepszej jakości. Konstrukcja ze stali nierdzewnej zapewnia wyjątkową trwałość przez długi czas. W kwestii wykończenia powierzchni lepiej jest wybierać warianty satynowe, gdyż w przeciwieństwie do polerowanych są mniej podatne na odciski palców oraz odporniejsze na zarysowania.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe wskazówki, będziesz mieć pewność, że Twój taras będzie cieszył oko przez długie lata, a wieczorne chwile na nim spędzone będą naprawdę wyjątkowe i pełne uroku.

Balustrada tarasowa - jaką wybrać?