Odchudzanie kojarzy się z wyrzeczeniami i ciężką pracą. Z tego powodu wiele osób odwleka przejście na dietę redukcyjną bądź rezygnuje z niej po kilku dniach. Podpowiadamy, co możesz zrobić, aby ułatwić sobie zmianę nawyków żywieniowych!

Od jutra dieta. Albo od poniedziałku. Ewentualnie od pierwszego dnia kolejnego miesiąca. A najlepiej, to od nowego roku! Odwlekanie decyzji o odchudzaniu często wiąże się ze strachem i postrzeganiem diety redukcyjnej jako zła ostatecznego. Odchudzanie może jednak stać się pozytywnym doświadczeniem, o ile podejdzie się do niego z głową. I od razu –  nie od jutra!

Zacznij działać od razu

Gdy wskazówka wagi lub lekarz sugerują, że czas najwyższy coś zmienić – nie zwlekaj. Nie organizuj „pożegnalnej uczty”, składającej się z dań typu fast food i słodyczy. Podejście do kwestii odżywiania ma znaczący wpływ na sukces diety redukcyjnej, dlatego warto zrozumieć, że odchudzanie nie musi być bolesne. Niczego nie tracisz, więc z niczym nie musisz się żegnać. Możesz tylko i wyłącznie zyskać –  zdrowie, lepszą sprawność fizyczną, dobre samopoczucie.

Postaw na regularność i różnorodność

Jeśli chcesz utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe na dłużej, spożywaj posiłki regularnie. Dzięki temu unikniesz napadów głodu i sięgania po niezdrowe produkty. Szczególnie na początku warto zwrócić uwagę na to, jak prezentują się Twoje posiłki. Pyszne i apetycznie wyglądające dania sprawią, że nie utracisz przyjemności z jedzenia. Różnorodność spożywanych posiłków także ma tutaj duże znaczenie, bo eliminuje monotonię żywieniową. Im więcej nowych smaków pojawi się w Twoich codziennych posiłkach, tym większa szansa, że nowy styl życia będzie dla Ciebie przyjemnością. Osoby, które nie lubią gotować lub nie mają czasu na przygotowywanie zbilansowanych posiłków, mogą zdecydować się na rozwiązanie, jakim jest dieta do domu. Warszawa to miasto, w którym można zamówić dietę FLEX, czyli taką w której samodzielnie możesz wybrać posiłki z menu. To elastyczne rozwiązanie pozwala na dobieranie dań do swoich preferencji smakowych. Poczujesz się, jak przy zamawianiu ulubionych przysmaków z restauracji!

Pozbądź się niezdrowych przekąsek

Jeżeli w Twoich szafkach kuchennych piętrzą się zapasy ciastek i chipsów, a lodówka jest pełna słodzonych napojów i sosów – pozbądź się ich. Jest bowiem duża szansa, że sięgniesz po nie, zanim zdążysz wyrobić sobie zdrowe nawyki żywieniowe. Nie oznacza to jednak, że musisz je od razu wyrzucić. Jeśli wiesz, że zanim oddasz je komuś bliskiemu produkty się przeterminują, bo decydujesz się na catering dietetyczny, Warszawa jest pełna jadłodzielni, do których możesz zanieść zarówno nowe, jak i napoczęte produkty. Satysfakcja z tego, że być może pozostawione przez Ciebie jedzenie zostanie spożyte przez osobę w potrzebie, będzie miała lepszy wpływ na Twoje samopoczucie niż kilka ciasteczek!