System Enterpise Resource Planning, inaczej planowanie zasobów przedsiębiorstwa jest niczym innym, jak specjalistycznym systemem informatycznym do zarządzania przedsiębiorstwem. Dlaczego warto w niego zainwestować? Na czym polega i czym się charakteryzuje? W niniejszym artykule przedstawimy sposób działania systemu ERP i podpowiemy, o co tak naprawdę chodzi. Mamy nadzieję, że rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Koniecznie sprawdźcie!

Czym jest system Enterpise Resource Planning?

Prościej rzecz ujmując, systemem ERP nazwiemy specjalistyczne oprogramowanie informatyczne służące do zintegrowania zachodzących w firmie procesów. Jest to moduł obejmujący poszczególne obszary tj. sprzedaż, produkcja, logistyka, finanse czy handel, który z założenia opiera się na jednej wspólnej bazie danych. Pozwala on gromadzić niezbędne dane firmy, sporządzać harmonogramy poszczególnych etapów zachodzących procesów oraz porządkować wszelkie obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa. Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż brzmi to dość skomplikowanie… Z pomocą przychodzimy my! Postaramy się wyjaśnić istotę planowania zasobów przedsiębiorstwa i sprawić, że przestanie być dla was czarną magią.

Planowanie zasobów przedsiębiorstwa – po co?

Wielu z was zapewne zastanawia się, po co tak naprawdę wdrażać system ERP. Jaki jest jego cel i czy tak naprawdę warto inwestować pieniądze firmowe w ów narzędzie? System ERP ma za zadanie ujednolicić wykorzystywane dotąd rozwiązania informatyczne oraz skutecznie uporządkować przebieg zachodzących w przedsiębiorstwie procesów. Dlaczego jest to tak ważne? Otóż wdrożenie systemu ERP umożliwi nam przejęcie pełnej kontroli nad funkcjonowaniem firmy i poszczególnymi procesami. Mowa tutaj oczywiście o zarządzaniu zasobami, optymalizacji kosztów, usprawnieniu komunikacji, poprawieniu obsługi klienta czy rozliczaniu efektywności. System ERP pozwala na skuteczne i efektywne planowanie zasobów przedsiębiorstwa.

Po więcej informacji zajrzyj tutaj – https://implemo.pl/. Firma Implemo zajmuje się doradztwem, szkoleniami oraz wdrażaniem systemu Enterpise Resource Planning czy automatyzacji firmy.

O czym powinieneś wiedzieć?

Dobrze wdrożony system ERP powinien idealnie wpisać się w istniejącą już strukturę firmy. Jego efektywność i użyteczność są jednak zależne od profesjonalnej opieki. Decydując się na wybór konkretnej firmy, należy pamiętać, iż współpraca nie zakończy się na sukcesywnym wdrożeniu systemu ERP. Aby narzędzie funkcjonowało sprawnie, wymaga pełnego wsparcia ze strony dostawcy usługi. Co to tak naprawdę oznacza? Producent powinien zapewnić bieżącą aktualizację, konserwację systemu, naprawę zaistniałych błędów, fachowe doradztwo w zakresie korzystania z narzędzia oraz rozwiązywanie problemów.

Ile to kosztuje?

Niestety nie jesteśmy w stanie podać wam dokładnego zakresu cenowego, gdyż jest on zależny od kilku podstawowych czynników tj. wielkość, profil, zakres działania i potrzeby przedsiębiorstwa. Możemy jednak powiedzieć za, co poniesiecie opłaty. Kwestią kluczową jest koszt licencji, będący opłatą za zakup poszczególnych modułów. Idąc dalej, czekają was również koszty wdrożenia i serwisu oraz koszty infrastruktury. Korzystając z usług profesjonalnej i doświadczonej firmy, możecie liczyć na fachową pomoc i doradztwo w zakresie wdrożenia systemu ERP. Doświadczeni specjaliści dobiorą idealny model do waszych potrzeb i oczekiwań, a wam nie pozostanie nic innego, jak wyczekiwać pierwszych rezultatów.

System ERP – jak wybrać?

Wybór odpowiedniego systemu powinien zostać dopasowany do profilu firmy, wielkości czy struktury. Istotne, aby był funkcjonalny, a co za tym idzie, posiadał bogatą ofertę i szerokie możliwości. Wybierając konkretny system ERP, warto również uwzględnić indywidualne potrzeby. Niektóre narzędzia z zakresu planowania zasobów przedsiębiorstwa dają nam możliwość w pełni spersonalizowanych rozwiązań. Odpowiednio dobrany system ERP wspomoże kluczowe obszary i procesy. Zasięgnij porady doświadczonych specjalistów i nie martw się o nic więcej!