Film to pojęcie bardzo szerokie – nie zawsze zdajemy sprawę z tego, że film to nie tylko rozrywka, nie tylko popularny i lubiany serial, ale że towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku. Świadomie lub nie oglądamy codziennie filmy reklamowe, instruktażowe, prezentujące produkty i firmy. Każdy film, niezależnie od tego czy jest to kilkudziesięciosekundowa reklama czy serial -tasiemiec powstaje tak samo. Jeśli film ma spełniać swoją rolę wymaga starannego przygotowania na wszystkich trzech etapach produkcji którymi są: preprodukcja, sama produkcja potocznie nazywaną „kręceniem” filmu łącząca się przede wszystkim z pracą kamerzysty oraz postprodukcja filmowa, która nie jest tak efektownym działaniem jak samo „kręcenie”, ale od niej zależy efekt końcowy. Postprodukcja filmowa to montaż filmu do którego wykorzystuje się wszystkie jego elementy – a więc zdjęcia, muzykę, ścieżkę dźwiękową a także dodaje nowe- napisy, animacje, głos lektora. Nie pomogą najlepsi aktorzy, genialny kamerzysta i  świetny kompozytor jeżeli ten ostatni etap nie zostanie przeprowadzony z najwyższym profesjonalizmem i precyzją.

Jak wygląda praca nad postprodukcją filmową?

W skład postprodukcji filmowej wchodzą różne czynności, które wykonuje zespół specjalistów. Nie wystarczą jednak ich umiejętności – współcześnie równie ważne jest zastosowanie najnowocześniejszego sprzętu i oprogramowania. Takie wyposażenie posiada fdrstudio.pl, które zajmuje się produkcją filmów począwszy od przygotowań aż do postprodukcji. W fdrstudio.pl powstają filmy różnego rodzaju i różnej długości zarówno na potrzeby kina jak i telewizji czy internetu. Postprodukcja filmowa obejmuje prace nad dźwiękiem – synchronizację filmu z muzyką, dialogami i różnego rodzaju odgłosami, lektorem. Kolejny element to praca nad obrazem – montaż zdjęć, korekcja kolorów, efekty specjalne, dodawanie tła, tworzenie i montaż animacji. Gotowy produkt w postaci filmu rejestrowany jest na taśmach LTO, które gwarantują bezpieczne przechowywanie danych.

Czy warto inwestować w film dla swojego przedsięwzięcia?

Już od lat film jest najskuteczniejszą formą reklamy lub prezentacji. Obraz połączony z dźwiękiem najlepiej przyciąga uwagę i na długo zapada w pamięć. Chociaż stworzenie filmu nie jest przedsięwzięciem łatwym ani tanim to lepiej zainwestować w jedną, skuteczną reklamę niż w ulotki, bannery, foldery, które po pobieżnym przejrzeniu trafiają później lub prędzej do śmietnika. Profesjonalnie nakręcony i zmontowany film to prestiżowa i trwała wizytówka firmy lub prezentacja produktu. Przy wykorzystaniu techniki postprodukcji filmowej którą dysponuje fdrstudio.pl  można zapewnić sobie profesjonalną i efektywną reklamę.