Z usług skupów samochodów można skorzystać obecnie na terenie całego kraju. Są one prowadzone również przez salony samochodowe, które odkupują od swoich klientów używane modele samochodów konkretnych marek.

Jeśli chcemy szybko i sprawnie odsprzedać pojazd, w takim przypadku auto skup Warszawa czy w innym mieście może być strzałem w dziesiątkę. Warto jednak pamiętać, że oprócz szeregu zalet taka oferta ma także swoje wady.

Zalety skupów samochodów

Najważniejszymi zaletami skupów samochodów są wygoda i szybkość całej transakcji. Nie musimy w tym przypadku przygotowywać auta do sprzedaży, fotografować go, wystawiać oferty w internecie, a także kontaktować się z potencjalnymi kupującymi, co daje nie tylko dużą oszczędność czasu, ale i nerwów.

Sprzedać możemy nie tylko samochody w dobrym stanie technicznym i wizualnym, ale również te starsze, uszkodzone, powypadkowe, zalane. Oczywiście, nie każdy skup przyjmuje wszystkie auta, ale działają również i takie, które odkupią od klienta każdy pojazd, a nawet wyślą lawetę, aby go odebrać.

Transakcja sprzedaży może odbyć się wtedy w ciągu jednego dnia – bez potrzeby oczekiwania wieloma tygodniami na znalezienie zainteresowanego kupnem. To powoduje, że skup jest doskonałym wyborem wtedy, gdy chcemy uzyskać pieniądze za sprzedaż od zaraz.

Także dodatkową zaletą jest brak skomplikowanych formalności – większość spraw związanych z transakcją od strony formalnej będzie załatwiona przez pracownika skupu, więc klient nie musi kłopotać się szykowaniem dokumentów.

Wady skupów samochodów

Głównym minusem usług skupów samochodów jest dość niska cena, jaką można uzyskać za sprzedaż swojego pojazdu.

Oczywiście, przed zdecydowaniem się na transakcję możemy otrzymać dokładną wycenę bez dodatkowych opłat, a dopiero potem zdecydować się na to, czy chcemy auto odsprzedać, czy wolimy je zatrzymać.