Nie ma co się oszukiwać, o pierwsze miejsce w światowym rankingu konsol walczą praktycznie dwaj gracze. Mowa oczywiście o Microsofcie, który produkuje kolejne modele Xboxa oraz japońskie Sony, czyli twórcę PlayStation. Zarówno jeden, jak i drugi sprzęt ma swoje plusy. My jednak skupimy się na PS4, czyli poprzedniku najnowszej propozycji firmy pochodzącej z kraju kwitnącej wiśni. Czy zakup tego urządzenia ma sens w 2021 roku? Co może nam zaoferować? Jakimi zaletami się charakteryzuje? Przekonajmy się!

PlayStation 4 – czym się charakteryzuje?

PlayStation 4 to konsola, która światło dzienne ujrzała w roku 2013. Do tego czasu jednak przeszła ona kilka modyfikacji, dlatego obecnie do wyboru mamy smuklejszą wersję Slim oraz wydajniejszą propozycję Pro. Podstawową różnicą jest także cena, gdyż model Pro kosztuje około 20 procent więcej niż mniejszy Slim. Na który model warto się zdecydować? Odpowiedź na to pytanie jest trudna, jednak obecnie wszystkie gry działają zarówno na jednej, jak i drugiej konsoli. Oczywiste jest, że część z nich zapewni nam na Pro wyższą rozdzielczość, efekt HDR, czy też płynniejsze animacje.

Na co możemy liczyć kupując PlayStation 4 w zestawie?

Kiedy zaczniesz przeglądać dostępne oferty PS4 w sklepach internetowych, zwrócisz uwagę, że wiele zestawów będzie dostępnych w przeróżnych cenach. Poza samym dyskiem i modelem propozycje różnią się najczęściej dodatkami, czy też dołączonymi grami. Właśnie dlatego naprawdę warto się im dokładnie przyjrzeć i postawić na zestaw, w którym zawarta będzie wcześniej upatrzona produkcja. Nowa gra to często wydatek rzędu 200-300 złotych, a zakup jej wraz z konsolą, może pozwolić zaoszczędzić nieco pieniędzy. Jeśli nie wiesz, na jaką grę postawić, zajrzyj na PlanetaGracza.pl, a na pewno znajdziesz tam wiele inspiracji.

Na jaki dysk w PS4 postawić?

Konsole PS4 możemy obecnie dostać z dyskiem 500 GB lub też 1 TB. Współczesne gry zajmują często po kilkadziesiąt GB, dlatego znacznie lepiej postawić na większy wariant, który zapewni nam spokój na dłuższy czas. W przypadku, gdy jednak zamierzamy korzystać z gier na płytach, o wiele lepiej zdecydować się na mniejszą propozycję, która jest tańsza. Zaoszczędzone pieniądze zawsze możemy wydać na zakup dodatkowych tytułów, które przecież nie należą do najtańszych.

Czy warto dokupić PlayStation Plus do swojego PS4?

Niemała liczba współczesnych gier wykorzystuje w czasie swojego działania tryb multiplayer, do czego potrzebna jest rozgrywka sieciowa. Jeśli jednak chcesz cieszyć się takim rozwiązaniem, musisz zdecydować się na subskrypcję PlayStation Plus. Jej koszt to około 30 złotych za miesiąc lub 240 zł na rok, jednak poza samym graniem online, możemy także liczyć na inne korzyści. Sony zapewnia swoim subskrybentom darmowy dostęp do niemałej biblioteki gier, która co miesiąc jest aktualizowana. Najważniejsze jest to, że nie są to produkcje sprzed wielu lat, a często nowości. Co więcej, PlayStation Plus pozwala także na skorzystanie z wielu zniżek na pozostałe gry.

PlayStation 4 – czy kupić?

Mimo tego, że konsola PS4 jest już całkiem wiekowa, to w dalszym ciągu świetnie sobie radzi z wieloma grami. Nie jest to najnowsza propozycja od Sony, jednak dzięki temu możemy liczyć na znacznie mniejsze koszty zakupu tej konsoli. Pozostałe pieniądze możemy wydać na gry, czy też dodatki. Do wyboru mamy między innymi mikrofon, czy też słuchawki, które usprawnią grę online. Świetnym rozwiązaniem jest także kierownica oraz pedały, które sprawią, że nasza rozgrywka w grach wyścigowych, będzie jeszcze lepsza. W związku z tym, jeśli zastanawiasz się, czy zakupić PS4 w 2021 roku, to śmiało możesz to zrobić!