Fotowoltaika zyskuje na popularności, głównie ze względu na ekologiczny charakter. Możliwość wykorzystania promieni słonecznych sprawia, iż mamy dostęp do energii powstałej z odnawialnego źródła.

Fotowoltaika zyskuje na popularności, głównie ze względu na ekologiczny charakter. Możliwość wykorzystania promieni słonecznych sprawia, iż mamy dostęp do energii powstałej z odnawialnego źródła. Panele fotowoltaiczne sprawdzą się zatem doskonale nie tylko w budynku mieszkalnym, ale również w gospodarstwach rolnych, firmach czy innego typu instytucjach publicznych.

Panele fotowoltaiczne dla każdego rodzaju budynku

Fotowoltaika Kraków opiera się na panelach fotowoltaicznych montowanych na dachu budynku bądź bezpośrednio na gruncie w jego niedalekiej odległości. Dostęp do promieni słonecznych mamy praktycznie z każdego miejsca na ziemi, dlatego też system tego typu zainstalowany może być niezależnie od położenia obiektu. Wiele osób utożsamia fotowoltaikę z dużymi nakładami finansowymi, jednak możliwe jest zamontowanie paneli przy jednoczesnym, niewielkim koszcie. Wiele podmiotów oferuje bowiem dofinansowanie, dzięki czemu poniesiony koszt bywa niekiedy bardzo mały.

Panele fotowoltaiczne dopasowane muszą być do możliwości budynku oraz potrzeb i wymagań jego mieszkańców. Zanim zatem rozpocznie się ich instalacja, konieczna jest dokładna analiza. Obecnie wiele firm realizuje instalacje paneli, warto jednak poświęcić chwilę uwagi na znalezienie odpowiednich fachowców. Współpraca z doświadczonymi specjalistami w dziedzinie fotowoltaiki gwarantuje nam rzetelne wykonanie usługi. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jest rozwiązaniem energooszczędnym oraz ekonomicznym. Dodatkowo system tego typu jest bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Energooszczędne pompy ciepła i rekuperacja

Jeżeli chcemy, aby nasz dom był w pełni ekologiczny, zdecydować się możemy także na pompy ciepła Kraków. Instalacja ta polega na ogrzewaniu pomieszczeń wewnątrz budynku oraz dostarczaniu ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych. System ten pobiera energię bezpośrednio z powietrza, gruntu bądź wód gruntowych, nie jest zatem konieczny zakup opału. Montując pompę ciepła w budynku, nie tylko zaoszczędzamy na zakupie określonego rodzaju paliwa, ale także nie musimy przeznaczać dodatkowego pomieszczenia na jego magazynowanie.

Ekologicznym rozwiązaniem może być również rekuperacja Kraków. Instalacja oparta na rekuperatorze określana jest wentylacją mechaniczną wnętrz, której działanie polega na dostarczaniu świeżego powietrza do pomieszczeń oraz odprowadzaniu powietrza zużytego i zanieczyszczonego (dwutlenkiem węgla).