Nowoczesne technologie pozwalają na nowe rozwiązania. Jednym z nich jest system sterowania komponentami technicznymi budynku w taki sposób, by dopasować jego działanie do potrzeb. To już nie tylko zamykanie okien czy ich zasłanianie, ale sposób na zdalne sterowanie całymi halami produkcyjnymi. Dlaczego warto wdrożyć takie rozwiązanie?

Praktyczniej

Pierwszym powodem jest praktyczny aspekt takiego rozwiązania. Nie ma bowiem wątpliwości, że dużo łatwiej jest koordynować pracę wszystkich maszyn w hali produkcyjnej czy nawet pracę biura, gdy systemy pozwalają zdalnie włączać i wyłączać pewne funkcje. Należą do nich ustalanie temperatury, zasłanianie okien oraz zarządzanie światłem i energią. To praktyczne funkcje znajdujące się w jednym miejscu i niewymagające obecności.

Oszczędniej

Drugi powód to oszczędność. Nie ma wątpliwości, że wybierając system zarządzania budynkiem od renomowanej firmy, można płacić mniej. To niemalże wszystkie kwestie eksploatacyjne, które są dużo skuteczniej zarządzane i kontrolowane. Mniej światła elektrycznego, lepsze wykorzystanie cyrkulacji powietrza czy uruchamianie maszyn z odpowiednią precyzją i w odpowiednim czasie sprawi, że cały proces stanie się dużo wydajniejszy, a przy tym koszty będą malały. Lepsze monitorowanie pracy maszyn to także zmniejszone koszty eksploatacji lub mniejsze straty materiałowe. Zainwestowanie w tego rodzaju rozwiązania zwraca się bardzo szybko.

Bezpieczniej

Korzyści z zainstalowania systemów zarządzania budynkiem to przede wszystkim jednak bezpieczeństwo. To stałe monitorowanie pracy maszyn, lepsze i wydajniejsze ich wykorzystanie, przez co nie psują się one tak często i nie zagrażają pracownikom. Co więcej, to także kontrolowanie budynku przez cały czas, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Dzięki tym systemom można z łatwością sprawdzić wydajność pracy, poziom energii oraz zabezpieczyć budynek przed niechcianymi osobami z zewnątrz. Działa to zatem dwutorowo – pozwala monitorować sytuację wewnątrz i reagować na różnego rodzaju zagrożenia, ale i chroni przed zagrożeniami, które powstają na zewnątrz.