Kompletowanie dobrego zestawu dla gracza potrafi zająć sporo czasu, nawet doświadczonej w tej kwestii osobie. Wiele zależy tutaj od posiadanego budżetu oraz spersonalizowanych wymagań. Zestaw podzespołów, czy też akcesoriów może kosztować kilka tysięcy złotych, jednak istnieją produkty, które będą wielokrotnością tej ceny. Rynek sprzętu komputerowego jest ogromny i obecnie każdy może znaleźć coś dla siebie. Dobranie komponentów w odpowiedni sposób ma bardzo duże znacznie w kwestii późniejszej jakości użytkowania komputera. W przypadku profesjonalizacji rozgrywki detale takie, jak np. typ klawiatury, czy też czułość naszej myszy – odgrywają ogromną rolę. Rozgrywki na wysokim poziomie cechują się wykorzystywaniem sprzętu o najlepszej, możliwej jakości. Taka sytuacja jest coraz częstsza nawet u amatorskich graczy. Każdy chce być jak najlepszym w swoim fachu i przez to kupujemy najnowszy sprzęt.

Niezmiennie ważne

Istnieją jednak pewne stałe, które zawsze musimy brać pod uwagę podczas zakupu nowego sprzętu komputerowego. Jedną z nich jest zwracanie uwagi, tylko na jakościowe produkty. Nie warto jest oszczędzać na sprzęcie, który będziemy często i regularnie używali. Przykładowo nie można pomijać takiej kwestii, jak wytrzymałość zasilacza. Ten aspekt jest czasami pomijany podczas zakupu nowego sprzętu i jest to duży błąd. Zasilacze z tzw. czarnej listy, mogą być przyczyną wielu awarii naszego komputera.

(Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://www.gram.pl/artykul/obudowa-komputera-gamingowa-jaka-wybrac)

Innym szczegółem, który może później odbić się na komforcie użytkowania zestawu komputerowego, jest dopasowanie myszki pod nasze wymogi. Być może dla wielu jest to błahostka, jednak dla gracza – dopasowanie myszki do ręki jest niezwykle istotne. Kiedy planujemy całkowitą wymianę naszej jednostki centralnej, to aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest jakość obudowy. To często pomijany szczegół, który odgrywa bardzo dużą rolę w ogólnym działaniu naszego sprzętu.

A co z obudową?

Obudowa naszego komputera musi być dopasowana do rozmiaru podzespołów, które w niej umieścimy. Nowe karty graficzne w łączeniu z płytą potrafią zajmować bardzo dużo przestrzeni. Starsze obudowy mogą okazać się, zbyt małe dla nowocześniejszych podzespołów. W nowych obudowach zamontowane są niezwykle skuteczne formy wentylacji, co pozytywnie wpłynie na komfort użytkowania naszego sprzętu. Obudowa powinna być również wykonana z jakościowych materiałów, które będą cieszyły nasze oko. Sam komputer ma przecież, dobrze się prezentować. Dostępne są różne rodzaju obudów np. z przezroczystą ścianką, która pozwala nam obserwować podzespoły w czasie pracy.

Gwarancja to podstawa

Nie ważne, jaki sprzęt komputerowy mamy zamiar wymieniać, zawsze powinniśmy zwracać uwagę na to, czy zakupiony produkt będzie posiadał gwarancję. Zakup nowych podzespołów, czy też akcesoriów komputerowych może zakończyć się np. błędem w dopasowaniu ich do naszego zestawu, czy też nieprzewidzianą awarią. W takich przypadkach powinniśmy mieć opcję zwrotu, czy też szybkiej wymiany na nowy model danej rzeczy.

Mało doświadczeni klienci nie zawsze zwracają uwagę na gwarancję oraz warunki jej obowiązywania. To detal, który powinniśmy odpowiednio przeanalizować. Dzięki temu będziemy pewni, że nie spotkają nas żadne niemiłe niespodzianki, które w przypadku zakupu sprzętu komputerowego – potrafią wydarzyć się w najmniej oczekiwanym momencie.