Dlaczego warto posiadać buty do wody?

Nad wodą czeka wiele niebezpieczeństw. Śliskie kamienie, odłamki szkła, czy morska fauna to tylko niektóre z nich, czyhające na nasze stopy. Dlatego też warto szczególnie zadbać o nogi.

Jednak w jaki sposób możemy chronić nasze stopy? Od razu na myśl przychodzą wszelkiego rodzaju klapki, czy sandały. Nie są one jednak idealnym wyborem, gdyż nie zapewniają one wygody nad wodą. O wiele lepiej jest sprawić sobie specjalne buty do wody.

Czym są buty do wody?

Buty do wody to szeroka kategoria obuwia, zawierająca w sobie zarówno obuwie plażowe, jak i przeznaczone do uprawiania sportów wodnych. Zostało ono specjalnie zaprojektowane, by zapewniać maksimum wygody i bezpieczeństwa nad wodą.Znajdziemy wiele rodzajów obuwia wodnego. Od najtańszych, gumowych, czy plastikowych, po profesjonalne, sportowe buty. Polecam jednak zainteresować się butami, bądź skarpetami neoprenowymi, lub piankowymi. Są one wygodniejsze od innych wariantów, a do tego elastyczne, wytrzymałe i odporne. Cechy te sprawiają, że są szczególnie popularne wśród sportowców, jednak równie dobrze sprawdzą się podczas zwykłego wypoczynku na plaży.

W sprzedaży znajdują się buty piankowe z miękką, lub twardą podeszwą. Te pierwsze zapewniają doskonałą przyczepność na śliskich powierzchniach, natomiast drugie zapewnią maksimum ochrony naszym stopom. Dlatego też obuwie warto dopasować do akwenu na który się wybieramy, czy też aktywności którym się poświęcimy. Miękka podeszwa idealnie sprawdzi się na polskich, piaszczystych plażach, czy też w czasie uprawiania sportów wodnych. Twarda natomiast jest niezastąpiona na kamienistych plażach, czy w cieplejszych morzach, gdzie możemy natknąć się na jeżowce.

Dlaczego warto zainwestować w buty do wody?

Wielu czytelników zapewne się zastanawia, czemu na plażę, czy inną wyprawę nad wodę nie założyć starych sandałów, lub klapek. Przecież także one mogą chronić nasze stopy?

Niestety jednak nie. W każdym razie nie ochronią naszych stóp tak sprawnie jak buty piankowe. Zwykłe obuwie nie osłania całych stóp i nie jest dopasowane na tyle, by być pewnym że nie zsunie się nam z nogi w wodzie. Poza tym istnieje zagrożenie, że ulegnie uszkodzeniu na wskutek użytkowania w wodzie morskiej.

Buty do wody nie mają podobnych mankamentów. Osłaniają i przylegają do całych stóp, co zapewnia zarówno ochronę, jak i daje pewność, że nie zsuną się przez przypadek. Kolejnym plusem specjalnego obuwia jest fakt, że zostało one stworzone do używania w wodzie, dlatego też nie musimy się martwić o uszkodzenie z powodu kontaktu z wodą.

Internetowy Sklep Kajakowy
Gokajak.com