Zamawiając produkt w sklepie internetowym, oczekujemy, iż przesyłka trafi do nas szybko i bezpiecznie.

Zamawiając produkt w sklepie internetowym, oczekujemy, iż przesyłka trafi do nas szybko i bezpiecznie. O ile czas trwania transportu zależy wyłącznie od firmy kurierskiej, o tyle bezpieczeństwo wnętrza paczki w większości od sklepu wysyłkowego. Wypełniacze tekturowe powinny być zatem obowiązkowym wyposażeniem każdego magazynu.

Amortyzacja, blokowanie i ochrona

Papier jest niezwykłym rodzajem materiału, ponieważ powstaje przy udziale jednego z największych bogactw naszej planety – drzew. Ogromna trwałość włókien celulozy sprawia, iż papier do całkowitego zużycia wykorzystywany może być aż 8 razy – oczywiście po przeprowadzanych ówcześnie procesach recyklingu. Wypełniacze do kartonów wydają się być zatem doskonałym rozwiązaniem dla zabezpieczania zawartości przesyłki. Sklepy internetowe rezygnują z tradycyjnej folii bąbelkowej na rzecz wypełnień w formie papieru. Posiada on wiele atutów, które na pewno przekonają nawet niezdecydowanych w wielu kwestiach sprzedawców.

Ogromna trwałość papieru sprawia, iż idealnie amortyzuje on ewentualne wstrząsy. Jest to niezwykle ważna funkcja, bowiem podczas transportu przesyłki, niejednokrotnie zawartość paczki zagrożona jest uszkodzeniem. Umieszczenie produktów w paczce również stanowi pewne wyzwanie. Wolna przestrzeń w kartonie powinna być starannie wypełniona. Jakiekolwiek zaniedbanie na tym etapie pakowania wiązać by się mogło z późniejszym przemieszczaniem się produktów we wnętrzu paczki. Wówczas jest praktycznie niemożliwe dotarcie towaru do klienta w nienaruszonym stanie. Wypełniacze tekturowe doskonale blokują przedmiot, całkowicie zniwelowane jest zatem ryzyko jego zniszczenia.

W trosce o środowisko naturalne

Nie sposób nie wspomnieć również o ekologicznym charakterze papierowych wypełnień. Folia bąbelkowa stanowi duże niebezpieczeństwo dla naszej planety. Plastik rozkłada się kilkaset lat, dlatego zastąpienie go biodegradowalnym materiałem ma niebagatelny wpływ na środowisko naturalne. Coraz więcej firm dąży obecnie do wprowadzania w zakres swojej działalności ekologicznych rozwiązań. Również klienci znacznie przychylniej patrzą na  sklepy internetowe, wykorzystujące alternatywy bezpieczne dla środowiska naturalnego. Zabezpieczenie przesyłki w formie papierowej nadać może dodatkowych walorów estetycznych. Wypełnienie w kształcie plastra miodu bardzo mocno inspirowane jest naturą. Dedykowane jest ono głównie delikatnym przedmiotom, wykonanym ze szkła lub ceramiki – np. zastawa stołowa, ozdoby czy lustra.