Kupując rolety do domu, najłatwiejszym rozwiązaniem wydaje się wybranie egzemplarzy w dostępnych, standardowych wymiarach. Co jednak w sytuacji, gdy żadne z nich nie pasują na twoje okna? Wtedy warto zamówić rolety na wymiar. Jakie jeszcze korzyści niesie taka inwestycja?

Po pierwsze: odpowiednie wymiary

Jak sama nazwa wskazuje, rolety na wymiar będą na pewno odpowiednio dopasowane do twoich okien. Nie musisz się martwić, że mogą źle się rozwijać, kolidować z otoczeniem czy po prostu niekorzystnie wyglądać. Jeśli sam dobrze wykonasz wymiary, możesz mieć pewność, że rolety będą działały i prezentowały się bez zarzutu. Wszystkie osoby, które mogą mieć z tym problem, lub nie czują się na siłach by poprawnie wymierzyć okna i otoczenie, mogą skorzystać z pomocy monterów. Takie usługi są dość często proponowane przez producentów.

Po drugie: wygodny montaż

Zamawiając rolety, masz pełną swobodę wyboru sposobu, w jaki mają być zamontowane. Kupując gotowe rolety, nie masz na to najmniejszego wpływu – jeśli musisz je przywiercić, nie zrobisz tego w inny sposób. W tej sytuacji nie musisz wcale ingerować w strukturę ramy okna. Wielu producentów oferuje szereg metod bezinwazyjnego montażu, z pomocą najróżniejszych zaczepów i mocowań. To, w jaki sposób i gdzie będą zamontowane rolety zależy w zupełności tylko od ciebie!

Po trzecie: wybrany rodzaj mechanizmu zwijającego

Sposób montażu nie jest jedyną kwestią „techniczną”, która jest niezwykle istotna przy wyborze odpowiednich rolet. Dobór odpowiedniego mechanizmu zwijającego również jest bardzo ważny. Nie wszystkim mogą odpowiadać klasyczne sznurki – te bowiem mogą być niebezpieczne dla dzieci czy zwierząt domowych. Inne mechanizmy zwijające sprawdzą się także w pokojach osób, które mogą nie mieć wystarczającej siły do podciągnięcia rolet, tj. u dzieci czy osób starszych.

Po czwarte: idealny materiał

Decydując się na zakup rolet na wymiar, można dobrać także odpowiedni materiał. W ofertach znaleźć można znacznie więcej wyjątkowych materiałów, ze specjalnymi właściwościami. Dowolnie dobrać można ich transparentność, czyli przezroczystość, i przepuszczalność światła. Do wyboru są tkaniny od niemalże zupełnie przezroczystych, do podgumowanych, które nie przepuszczą ani jednego promienia światła. Dobrym patentem są także rolety pokryte specjalną powłoką odbijającą promienie słoneczne, co zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń. Dobrze także mieć pełną świadomość tego, jakie inne właściwości powinien mieć materiał, z którego wykonane zostaną nasze rolety. Jeśli chcemy zamontować je np. w kuchni czy łazience, warto wybrać tkaniny odporne na wilgoć.

Po piąte: wymarzony wygląd

Jeśli chodzi o materiały, ich właściwości nie są jedynym ważną kwestią, którą należy rozważyć. Rolety mają być bowiem nie tylko funkcjonalne, ale też i estetyczne. Aranżacje okienne są ważnym elementem wystroju domu. Wykonanie ich na zamówienie umożliwia dostosowanie ich do istniejącego już lub do planowanego designu danego mieszkania. Wśród materiałów proponowanych przez producentów można wybierać spośród setek różnych odcieni, wzorów, gramatur, tekstur itp. Co więcej, masz wpływ na kolor mocowań, profilu, na który roleta jest zwijana itp. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje rolety będą doskonale pasowały do twojej wizji i gustu, a przy tym – będą jedyne w swoim rodzaju!

Zakup rolet na wymiar umożliwia swobodne i dokładne dostosowanie rolet do swoich potrzeb. Jest to odpowiednio droższa inwestycja, ale niewątpliwie warto zapłacić ją za perfekcyjne spełnienie swoich wymagań.