Prywatna opieka medyczna ma wiele zalet. Można dostrzec je również w kontekście biznesowym. Dzisiaj coraz więcej przedsiębiorstw zapewnia swoim pracownikom dostęp do prywatnych usług medycznych.

Benefity medyczne w biznesie

W ogłoszeniach o pracę bardzo często można znaleźć dzisiaj adnotację „benefity medyczne” lub „prywatna opieka medyczna dla pracowników”. To jedna z form zachęcenia kandydatów do wzięcia udziału w rekrutacji, a także sposób motywowania pracowników.

Pracownicy mogą wówczas korzystać z nowocześniejszej, łatwo dostępnej opieki medycznej bez żadnych opłat. To przekłada się nie tylko na ich większą satysfakcję, lecz również na lepszy stan zdrowia.

Warto jednak wskazać, że prywatna opieka medyczna to nie tylko korzyści dla pracowników. To również pożytek dla firm, które decydują się na jej wykupienie. Zdrowi pracownicy to mniejsza absencja w pracy, a tym samym mniejsze straty dla przedsiębiorstwa. Taka opieka medyczna dla firm jest także elementem budowy pozytywnego wizerunku.

Usługi medyczne dla firm – nie tylko medycyna pracy

Bardzo często opieka medyczna dla firm kojarzona jest z medycyną pracy. Warto jednak zaznaczyć, że prywatne usługi medyczne przeznaczone dla biznesu włączają także inne, dodatkowe usługi. Można przypatrzeć się im bliżej na podstawie oferty centrum CMP – to przychodnia prywatna z Warszawy, która posiada również swoje placówki w innych miejscowościach w województwie mazowieckim.

Centrum CMP oferuje swoim klientom biznesowym pakiety usług medycznych o różnym zakresie, a mianowicie pakiety Basic, Optimal oraz Premium.

Podstawowy pakiet obejmuje kompleksową medycynę pracy, nielimitowany dostęp do konsultacji internistycznych oraz pielęgniarskie zabiegi ambulatoryjne. Pakiet Optimal dodatkowo oferuje dostęp do konsultacji z lekarzami specjalistami, badania diagnostyczne i szczepienia ochronne. Najwyższy pakiet Premium to także wizyty domowe, program opieki stomatologicznej oraz usługi fizykoterapii.

Jak się okazuje, prywatna opieka medyczna to wiele korzyści dla pracowników, a także dla samego przedsiębiorstwa!