Ogrzewanie całego budynku bywa niekiedy wyzwaniem, dlatego też należy dobrać optymalną instalację grzewczą do zapotrzebowania.

Ogrzewanie całego budynku bywa niekiedy wyzwaniem, dlatego też należy dobrać optymalną instalację grzewczą do zapotrzebowania. Grzejnik na prąd jest doskonałym rozwiązaniem, bowiem pełnić może funkcje ogrzewania właściwego, jak i dodatkowego. Warto zapoznać się z dostępnymi na rynku urządzeniami i wybrać to, którego funkcje zapewnią maksymalny komfort każdemu domownikowi.

Ogrzewanie bezpieczne dla zdrowia człowieka i środowiska naturalnego

Grzejnik elektryczny z termostatem pozwala mieć pełną kontrolę nad temperaturą urządzenia. Wyłącznie od nas zależy, jaka wartość utrzymywać się będzie w pomieszczeniu. Znacznie zwiększona jest wówczas wygoda korzystania z wnętrza. W zależności od osoby bądź osób przebywających w pomieszczeniu, mogą one dopasować optymalną temperaturę do potrzeb. Ogrzewacze elektryczne posiadają olejowy wkład, który znacznie szybciej się nagrzewa i dłużej utrzymuje ciepło – w odróżnieniu od tradycyjnych kaloryferów wypełnionych wodą. Jest to zatem rozwiązanie nie tylko energooszczędne, ale również ekologiczne.

Grzejnik na prąd jest w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego. Dedykowany jest również alergikom, osobom starszym bądź zmagającym się ze schorzeniami dróg oddechowych. Urządzenie nie spala kurzu oraz roztoczy, dodatkowo pozytywnie wpływa na jakość powietrza.

Grzejniki sterowane cyfrowo i analogowo

Warto zwrócić uwagę na funkcje, jakimi dysponuje kaloryfer na prąd. Grzejnik sterowany cyfrowo wzbogacony jest o przydatne opcje, które bezpośrednio wpływają na działanie urządzenia. Funkcja TURBO w zaledwie kilka minut wypełnia pomieszczenie gorącym powietrzem. Sprawdzi się doskonale w przypadku świeżo upieczonych rodziców. Przygotowywanie kąpieli dziecka bywa szczególnie utrudnione, jeżeli łazienka jest wyziębiona – np. zimą. Wówczas wystarczy włączyć ogrzewacz, a następnie rozpocząć kąpiel. Kolejną opcją jest funkcja CHILD, uniemożliwiająca oparzenie się powierzchnią grzejnika przez dziecko. Elektryczne grzejniki Kraków możemy zatem umieścić w pokoiku dziecka. Sprawdzą się również doskonale w żłobkach, przedszkolach bądź szkołach. Na uwagę zasługuje również opcja NIGHT. Pozwala na automatyczne obniżenie temperatury we wnętrzu nocą. Niższa wartość znacząco wpływa na jakość i komfort naszego nocnego odpoczynku.

Jeżeli jednak nie jesteśmy zainteresowani dodatkowymi funkcjami, zdecydować się możemy na grzejnik elektryczny sterowany analogowo. Oczywiście wyposażony jest on w termostat, a dodatkowo w adaptacyjny start, przełącznik trybu komfort/redukcja, programator tygodniowy oraz opcję wykrywania otwartego okna.