Coraz częściej właściciele różnych lokali rozrywkowych np. pubów czy klubów decydują się na montaż kamer miniaturowych. W pierwszej chwili może Ci się to wydawać dosyć dziwnym i niepotrzebnym wyborem. Najprawdopodobniej po przeczytaniu tego artykułu, zmienisz swoje zdanie. Wieczorne wyjście na piwo ze znajomymi lub całonocne szaleństwo na parkiecie w rytmie ulubionej muzyki to często oderwanie się od codziennych obowiązków i czas na zabawę. Zdecydowana większość ludzi lubi czuć się bezpiecznie w takich miejscach. Co zrobić, aby zdobyć klientów, którzy będą wracać do Twojego lokalu? Co przyciąga ludzi do takich miejsc i sprawia, że wracają tam regularnie?

Informacja o mini kamerach do nagrywania na terenie obiektu

Istnieje kilka czynników, które przyciągają ludzi do danych miejsc. Jeśli chcesz, aby Twój lokal był znany „na mieście” musisz zadbać o nadanie mu charakterystycznego klimatu. Pomyśl również o tym, co możesz zrobić, aby wyróżnić go na tle konkurencji. Bardzo ważny jest również zespół, który tworzy dane miejsce. Zadbaj, aby obsługa była miła, pomocna oraz godna zaufania.

Jednym z kluczowych czynników jest także poczucie bezpieczeństwa Twoich klientów. Informacja o tym, że obiekt jest monitorowany zarówno na terenie Twojego biznesu, jak i w social mediach może skutecznie odstraszyć wielu potencjalnych przestępców. Należy pamiętać, że każdy, kto się na to decyduje, musi zamieścić informacje o przetwarzaniu danych osobowych, kto jest ich administratorem, jaki obszar jest objęty nagrywaniem oraz cel nagrywania. Osoby, które odwiedzają Twój lokal, docenią to, że nie tylko dbasz o ich dobrą zabawę, ale i o to, aby nic im się nie stało. Pamiętaj, aby zaznaczyć, że monitoring jest prowadzony tylko w celu zachowania bezpieczeństwa na terenie obiektu.

Kamery podglądowe – gdzie umieścić?

Małe kamery szpiegowskie na zewnątrz obiektu

Z pewnością należy zamontować kamery na zewnątrz budynku.  Po pierwsze zabezpieczy Cię to przed włamaniem się do Twojego lokalu, a w razie przestępstwa utrwali wizerunek złodzieja. Warto oczywiście również pomyśleć o zamontowaniu dodatkowej ochrony oraz alarmu.

Na zewnątrz lokali rozrywkowych monitoring pomoże utrwalić ewentualne bójki, kradzieże lub inne nieprzyjemne sytuacje. Twoi klienci mogą czuć się bezpiecznie również w pobliżu Twojego lokalu. W razie zaistnienia jakiegoś występku nagranie może również posłużyć jako materiał dowodowy.

Mini kamery wewnątrz obiektu

Kamery wewnątrz lokalu możesz zamontować w kilku miejscach. Na pewno przyda się w centralnym pomieszczeniu, gdzie odbywa się zabawa. Może zapobiec wielu przykrym sytuacjom, począwszy od przepychanek i kradzieży, aż po poważne przestępstwa. W każdym pomieszczeniu może dojść do przekroczenia prawa, dlatego też warto zakupić kamery szpiegowskie do łazienki. Warto również zastanowić Cię nad monitoringiem zaplecza. Może to stanowić ostrzeżenie lub materiał dowodowy w przypadku kradzieży cennego sprzętu albo rzeczy osobistych pracowników.

Monitoring lokalu zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz podniesie renomę Twojego obiektu. Stanowi także ostrzeżenie dla przestępców oraz ewentualny materiał dowodowy w sytuacji naruszenia prawa.  Twoi klienci na pewno docenią to, że zadbasz nie tylko o ich dobrą zabawę, ale również o bezpieczeństwo. Dzięki temu Twój biznes zyska miano miejsca, gdzie można się wyluzować, a właściciel naprawdę dba o swoich gości. Monitoring musi odbywać się legalnie, dlatego też musisz dopilnować, aby spełnić wszystkie wymogi prawne.

źródło zdjęcia: freepik.com