Wydajny, nowoczesny i funkcjonalny ekspres do kawy jest sercem niemal każdej firmy. Niezależnie od tego, czy prowadzisz kawiarnię, restaurację, stację benzynową czy firmę cateringową lub biuro, ekspresy do kawy w leasingu to świetna szansa na pozyskanie potrzebnego sprzętu na bardzo korzystnych warunkach.

Podsumowanie:

  • Ekspresy do kawy w leasing są ciekawą alternatywą dla zakupu urządzenia w tradycyjny sposób – w sklepie z urządzeniami. Rozwiązanie to interesuje coraz więcej przedsiębiorców.
  • Choć leasing jest umową podobną do wynajmu i dzierżawy, ma jedną zasadniczą cechę odróżniającą go od pozostałych modeli finansowania: daje możliwość wykupienia urządzenia na korzystnych warunkach.
  • Przedsiębiorca, który zdecyduje się na leasing otrzymuje nie tylko potrzebny ekspres do kawy, ale także wiele dodatkowych korzyści, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, rozważając za i przeciw.

Ekspres do kawy w leasingu – jak wygląda jego pozyskanie?

Leasing to forma współpracy, w ramach której firma dysponująca ekspresem kawowym podpisuje umowę z przedsiębiorcą zainteresowanym korzystaniem z tego sprzętu. W ramach tego porozumienia firma wypożycza ekspres, a wypożyczający może wykorzystać go do określonych przez siebie celów – uruchomienia biznesu, zwiększenia sprzedaży lub poprawy warunków pracy.

Umowa obejmuje kilka warunków. Najważniejsze z nich to wpłata początkowa, którą musi ponieść przedsiębiorca oraz regularne raty, stanowiące niejako wynagrodzenie dla leasingodawcy. W odróżnieniu od wynajmu ekspres do kawy w leasingu może stać się własnością przedsiębiorcy, jeśli ten wpłaci niewielką dopłatę w momencie rozwiązywania umowy. Zdarza się też, że to regularnie płacone raty są formą spłacania urządzenia.

Powody, dla których warto zainteresować się wzięciem ekspresu do kawy w leasing

Niskie koszty pozyskania ekspresu

Decydując się na kupno ekspresu do kawy na własność, w tradycyjny sposób, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy. Ten może bardzo obciążyć firmowy budżet i być problematyczny zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców. Leasing wymaga wkładu własnego, najczęściej o niskiej wartości oraz spłaty miesięcznych rat, które rozłożone w czasie są znacznie łatwiejsze do poniesienia. Tym bardziej, że raty można uwzględnić w kosztach uzyskania przychodu, obniżając w ten sposób należny do zapłaty podatek.

Możliwość wykupienia ekspresu w konkurencyjnej cenie

Nie dość, że przedsiębiorca otrzymuje w leasingu dostęp do najnowocześniejszych ekspresów dopasowanych do potrzeb biznesu, to jeszcze przy zakończeniu umowy ma szansę wykupić urządzenie w konkurencyjnej cenie.

Opcja zawarcia umowy serwisowej

Firmy oferujące pozyskanie ekspresu do kawy w leasingu nierzadko dają szansę zawarcia umowy serwisowej. Daje ona gwarancję pomocy technicznej w przypadku wystąpienia awarii. Ta jest szczególnie ważna w firmach, w których ekspres to niejako serce biznesu i główne źródło przychodu. Chroni bowiem przed całodniowym, a nawet kilkudniowym przestojem, do którego często dochodzi, gdy przedsiębiorca decyduje się na samodzielną naprawę bądź samodzielne zamówienie usługi serwisanta.

Bezpłatna dostawa i instalacja ekspresu do kawy

W ramach umowy leasingowej firma zapewnia przedsiębiorcy darmową dostawę ekspresu pod wskazany adres oraz jego instalację. To zdejmuje z barków leasingobiorcy kolejny obowiązek.

O czym pamiętać, biorąc ekspres do kawy w leasing?

Przed podpisaniem umowy warto dokładnie zapoznać się z przedstawionymi w niej warunkami, w tym warunkami spłaty, sposobem postępowania w przypadku chęci zakończenia umowy przed czasem i konsekwencjami nieterminowego wpłacania rat.