Gdy chłód daje się we znaki, a domowe ogrzewanie sobie nie radzi, warto wesprzeć się dodatkowym sprzętem grzewczym. W takich sytuacjach popularnym rozwiązaniem staje się olejowy grzejnik elektryczny. Wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w takie urządzenie i na jakie parametry zwracać uwagę, by wybrać najlepszy i najbardziej wydajny model!

Starsze lub mało wydajne instalacje grzewcze podczas wysokich mrozów często okazują się niewystarczające. W takich warunkach nie tylko nieprzyjemnie się mieszka, ale mogą one mieć również negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Sprawdź, dlaczego elektryczny grzejnik olejowy jest najwygodniejszym i najtańszym rozwiązaniem w takiej sytuacji!

Grzejnik elektryczny olejowy – jak działa?

Grzejnik elektryczny olejowy to przenośne urządzenie grzewcze, które wyglądem przypomina nieco mały kaloryfer żebrowy. Wykonany jest z dobrze przewodzącego ciepło metalu. To co odróżnia go od standardowych, domowych kaloryferów jest to, że wypełniony jest nie wodą, ale olejem, który po włączeniu jest podgrzewany elektrycznymi grzałkami.


Taki grzejnik elektryczny można przenosić ze sobą np. z pomieszczenia do pomieszczenia, tak by zagwarantować sobie wszędzie jak najbardziej komfortowe warunki. Olej dość długo się rozgrzewa, ale także wolno traci ciepło. Po nagrzaniu można więc go wyłączyć lub ustawić termostat by urządzenie zrobiło to automatycznie po osiągnięciu pożądanej temperatury.

Jak wybrać najlepszy kaloryfer elektryczny?

Kaloryfer elektryczny przede wszystkim powinien być dostosowany do przestrzeni, w jakiej ma być używany. Im większy (z większą liczbą żeber), tym skuteczniejszy, bo ma większą powierzchnię emisji ciepła. W małych pokojach w zupełności wystarczą nieduże modele, które będą przy tym lżejsze i łatwiejsze w przenoszeniu. Mały grzejnik to również krótszy czas nagrzewania.

Bardzo ważne są również specjalne uchwyty oraz kółka. Grzejniki mogą być dość ciężkie, a wielu osobom łatwiej będzie je ciągnąć, niż przesuwać czy nosić – szczególne, gdy urządzenie będzie jeszcze nagrzane. Dzięki temu bez problemu można zabierać grzejnik ze sobą do pomieszczenia, w którym się akurat przebywa.


Bardzo ważnym elementem jest termostat, dzięki któremu grzejnik elektryczny olejowy będzie automatycznie wyłączał grzałki po osiągnięciu odpowiedniej temperatury oleju. Im większą moc ma urządzenie (zwykle od 800 do 2500 W), tym szybciej się rozgrzeje. Po maksymalnym nagrzaniu sprzęt będzie przez kilkadziesiąt minut stopniowo tracił ciepło, emitując je do otoczenia. Gdy zacznie się wychładzać, grzałki znów się włączą. Przy zakupie takiego urządzenia warto więc zwrócić uwagę, czy wybrany model posiada taką funkcję, a także czy umożliwia wybór kilku trybów nagrzewania.

Grzejnik olejowy z termostatem – czy jest kosztowny?

Wbrew pozorom dobry grzejnik olejowy z termostatem wcale nie jest drogim urządzeniem. Sprzęt naprawdę wysokiej jakości można dostać już za cenę rzędu 100-200 zł. Wiele osób obawia się jednak, że grzejnik olejowy zużywa wiele prądu, więc jego stosowanie znacznie podniesie wysokość rachunków za prąd. Nie jest to jednak prawda! Po rozgrzaniu się urządzenie przestaje pobierać energię, a olej wolno się wychładza. Kilka minut działania może więc zagwarantować nawet do godziny dodatkowego źródła ciepła. Jest to z pewnością względnie oszczędne rozwiązanie i zdecydowanie bardziej ekonomiczne, niż np. popularne konwektory czy zwykłe grzejniki elektryczne.

Grzejnik elektryczny olejowy pomoże Ci przetrwać najzimniejsze wieczory, bez obawy o wysokość rachunków za prąd! Stwórz w swoim mieszaniu przyjemną, ciepłą atmosferę! Wysokiej jakości modele grzejników znajdziesz na stronie teesa.pl! Zapoznaj się z ofertą i wybierz idealne rozwiązanie do swojego domu!