Zepsuł Ci się telefon i zdecydowałeś się na skorzystanie z usług serwisu? To bardzo dobra decyzja, ponieważ dzięki temu Twój smartfon znajdzie się w profesjonalnych rękach. Jak jednak przygotować sprzęt do naprawy?

Wielu z nas na swoich telefonach kolekcjonuje bardzo ważne dane, w tym również prywatne zdjęcia. Między innymi dlatego powinniśmy w odpowiedni sposób przygotować urządzenie nim oddamy go do naprawa telefonów serwis GSM Warszawa. Są pewne kroki, które powinieneś poczynić, aby później nie stracisz żadnych danych, a także by ułatwić pracę samym serwisantom.

O czym pamiętać przed oddaniem telefonu?

Jedna z najbardziej istotnych kwestii to wykonanie kopii zapasowej wszystkich danych, które zgromadziłeś w swoim smartfonie. W tym można wyróżnić nie tylko zdjęcia i filmy, ale również książki adresowe, aplikacje i oprogramowania. Następnie usuń je z pamięci telefonu. Wszystkie dane, które pozostaną w smartfonie, są zazwyczaj usuwane przez serwisantów podczas naprawa telefonów Warszawa centrum. Kolejna rzecz, o której musisz pamiętać to spisanie numeru IMEI – jest to piętnastocyfrowy kod identyfikacyjny, który znajduje się na naklejce w środku Twojego smartfona. Nie zapomnij również o wykonaniu czynności, które mają ochronić Twoją prywatność. Oddając swój smartfon do naprawa telefonów Warszawa Mokotów do serwisu MedicPhone zyskujesz pewność, że wszystkie Twoje prywatne dane będą bezpieczne i nikt ich nie wykorzysta wbrew Tobie. Mimo wszystko zawsze warto dokładnie wyczyścić pamięć urządzenia.

Pozbądź się akcesoriów

Do serwisu powinieneś oddać sam telefon, zatem zostaw w domu wszelkie dodatkowe akcesoria. Do szuflady włóż nie tylko etui, ale również różnego typu zawieszki, folie ochronne, zdejmij również szkło hartowane. Kolejnym Twoim krokiem powinno być usunięcie karty SIM z telefonu. W końcu zapewne skorzystać z telefonu zastępczego, zatem Twój numer na pewno Ci się jeszcze przyda. Bardzo ważną sprawą jest także dezaktywacja wszelkich funkcji, które blokują dostęp do sprzętu. Ich pozostawienie może zupełnie uniemożliwić fachowcom naprawę, zatem zrób to bardzo dokładnie. Jeśli zdecydujesz się na wysłanie swojego telefonu do serwisu, powinieneś go w odpowiedni sposób spakować. Zabezpiecz go w taki sposób, aby nie uległ zniszczeniu w trakcie transportu. Pamiętaj o tym, że paczki niekiedy są traktowane bardzo brutalnie przez kurierów.