Styl loft cieszy się coraz większą popularnością. Nawiązuje do starych fabryk, a więc widoczne są w nim materiały imitujące beton, kamień oraz cegłę. Dzisiaj w stylu loft urządza się nie tylko salony, ale również łazienki. O czym pamiętać, chcąc urządzić swoją łazienkę zgodnie z założeniami stylu loft?

Czym charakteryzuje się styl loft?

Styl loft – określany również mianem industrialnego – charakteryzuje się niezwykle chłodnym klimatem. Wiele osób określa go wręcz jako surowy. Powierzchni imitujące beton bądź wykonane z cegły to element obowiązkowy każdego wnętrza w stylu loft. Niezbędne są geometryczne kształty, szkło, kamienie i metal.

Jaki płytki do industrialnej łazienki?

Jeśli marzy nam się łazienka w stylu loft, musimy pamiętać, że odpadają płytki do łazienki białe, różowe, beżowe. Najlepiej postawić na te, których powierzchni do złudzenia przypomina beton. Obecnie z zakupem takich płytek nie ma najmniejszego problemu. Są to między innymi płytki łazienkowe Tubądzin (warto zapoznać się z kolekcją Pietrasanta), płytki łazienkowe Paradyż, a także płytki łazienkowe Opoczno. Chcąc zapoznać się z propozycjami producentów, wystarczy wejść na stronę https://plytki24.pl, stronę sklepu z szeroki asortymentem.

Jakie kolory do loftowej łazienki?

Urządzając łazienkę w stylu loft, nie można zapomnieć o odpowiednim doborze kolorów. Podstawę stanowią oczywiście szarości. W grę wchodzi czerń i brąz. Ten ostatni może być jednak raczej jedynie dodatkiem do podstawowych barw, czyli wspomnianych szarości i czerni. Zasadę tą trzeba stosować nie tylko, jeśli chodzi o płytki do łazienki podłogowe, ale również ścienne.

Jakie meble do łazienki w stylu loft?

Wiele osób ma problem z ich wyborem. Tymczasem wystarczy postawić na prostą szafkę z kamiennym blatem, aby idealnie wpisała się ona w styl loft.

Styl loft w łazience to propozycja dla osób odważnych, które nie boją się łamać utartych schematów. Jest to łazienka minimalistyczna, chłodna, a jednocześnie bardzo elegancka. Przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubią wnętrza proste i wytworne równocześnie.