Salon to ta część domu, w której spędzamy najwięcej czasu – relaksujemy się oraz przyjmujemy gości. Urządzając go warto zwrócić uwagę na to, aby wybrane do niego meble były przede wszystkim funkcjonalne oraz spójne z wystrojem pozostałych pomieszczeń. Jakie meble wybrać do salonu?

Styl, w jakim można urządzić salon

Zanim przejdziemy do omawiania mebli, które warto wykorzystać do aranżacji salonu, punktem wyjścia do stworzenia idealnego pomieszczenia jest wybór stylu, w jakim zostanie on urządzony. Jednym z najpopularniejszych stylów ostatnich sezonów jest styl skandynawski, który charakteryzuje się minimalizmem oraz wykorzystaniem naturalnych tkanin i materiałów. Jeśli cenisz sobie rodzinną atmosferą postaw na styl tradycyjny – drewniane meble oraz dodatki, które nadadzą ciepła pomieszczeniu to coś dla Ciebie. Dla osób, które kochają nowoczesność polecamy styl minimalistyczny, w którym królują jasne kolory, efektowne dodatki oraz dużo wolnej przestrzeni.

Stylem, który również cieszy się dużą popularnością jest styl industrialny – surowość betonu i cegły nadają pomieszczeniu nietuzinkowego charakteru. Osoby, które podążają za trendami i które w swoich wnętrzach wykorzystują wiele mebli i dodatków pochodzących z różnych stylów poleca się styl eklektyczny. Wybór stylu, w jakim chcemy urządzić nasz salon znacznie pomoże nam w wyborze mebli i dodatków.

Jakie meble wybrać do salonu?

Najważniejszą rzeczą bez której nie można wyobrazić sobie idealnego salonu jest sofa – dopasuj ją przede wszystkim do swoich indywidualnych potrzeb. Może być rozkładana, typu chesterfield lub narożnikowa. Zgrany duet stanowi ze stolikiem kawowym, którego forma powinna być dobrana do pozostałych mebli. Na rynku co sezon pojawiają się jego najnowsze formy – wielu może zadziwić niespotykany układ nóżek, czy nietypowa forma blatu w kształcie sześcioboku. Stoliki kawowe wykonane są z metalu, drewna, szkła, a nawet i marmuru. W jego wyborze ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Jeśli salon jest miejscem w którym również odpoczywasz i czytasz książkę, warto stworzyć w nim swój mały, przytulny kącik w którym znajdzie się wygodny fotel, regał na książki oraz efektowna lampa. Urządzając salon, postaw na dodatki, które wyrażają Ciebie, to kim jesteś i jaki masz styl – nietuzinkowe rzeźby, czy duża ilość zdjęć to świetne rozwiązanie.

Urządzenie salonu to nie lada wyzwanie – jest to miejsce, w którym regenerujemy się po całym dniu pracy oraz organizujemy spotkania towarzyskie. Niech to pomieszczenie będzie przede wszystkim wygodne i urządzone zgodnie z Twoim gustem.