Dobry odkurzacz do podłóg twardych i dywanów to przedmiot, który sprawdzi się w każdym domu i pomoże w utrzymaniu w czystości każdą powierzchnię – dlatego właśnie warto jest go mieć. Obecnie na rynku jest jednak bardzo wiele modeli, spośród których można wybierać – jak więc znaleźć taki model, który sprawdzi się właśnie u ciebie? Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, jakie chcemy aby odkurzacz miał funkcje a następnie zdecydowanie się na taki sprzęt, który spełnia wszystkie nasze wymagania. Jakie marki i modele warto więc wziąć pod uwagę? Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu dla siebie? I gdzie można znaleźć najlepsze oferty produktów, które mogą nas zainteresować? 

  1. Jak utrzymać dom w czystości małym kosztem czasowym?
  2. Odkurzacze – jaki odkurzacz wybrać do swojego domu?
  3. Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz ręczny lub odkurzacze workowe?
  4. Jakie marki odkurzaczy warto wziąć pod uwagę w trakcie zakupów?
  5. Gdzie znaleźć dobre odkurzacze bezworkowe i nie tylko?

Jak utrzymać dom w czystości małym kosztem czasowym?

Wiele osób chce mieszkać w czystym domu, jednak sprzątanie nie jest ich mocną stroną. Nic dziwnego, solidne wyczyszczenie nawet najmniejszego mieszkania może zająć sporo czasu, którego mało kto ma, szczególnie jeżeli mówimy o osobach pracujących na etacie lub mających małe dziecko. Warto więc wiedzieć w jaki sposób utrzymać dom w czystości małym kosztem czasowym. A jak to zrobić? Wbrew pozorom jest to proste – wystarczy utrzymywać w czystości wszystkie większe powierzchnie w domu – np. podłogi, blaty czy nawet parapet. Dzięki temu osiągniemy w domu iluzję czystości, a często iluzja ta będzie wystarczająca.

Odkurzacze – jaki odkurzacz wybrać do swojego domu?

W utrzymaniu w czystości blatów czy parapetów często wystarczy mokra szmatka, którą będzie się przecierać miejsca aby zetrzeć z nich kurz czy inne zabrudzenia. Jednak mycie szmatką podłogi byłoby procesem żmudnym, długim i przede wszystkim męczącym. Aby zatem utrzymać w czystości podłogę, warto ją codziennie odkurzać i co jakiś czas zmywać. Wcale nie potrzebujesz jednak do tego mopów, dobre odkurzacze mają w sobie wbudowaną funkcję mycia podłóg.

Przy wyborze sprzętów do domu warto kierować się ich jakością, ponieważ dzięki temu będziesz mieć pewność, że będą ci służyły przez dłuższy czas. Wybierając odkurzacz tefal z pewnością zauważysz jego funkcjonalność, dzięki której będziesz w stanie odkurzyć nawet największe powierzchnie. Oczywiście Tefal nie jest jedyną firmą, na którą warto zwrócić uwagę – idealnego odkurzacza można poszukać wśród asortymentu takich firm, jak Zelmer, Bosch, Electorlux czy nawet Xiaomi i Amica.

Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz ręczny lub odkurzacze workowe?

Kupując odkurzacz do domu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Czy w zestawie znajduje się szczotka szczelinowa lub szczotka wielofunkcyjna, ssawka podłogowa? Czy dostępna jest szczotka płaska bądź szczotka okrągła? Czy dodatkowo dostępna jest funkcja prania dywanów? To wszystko jest ważne, warto więc przed zakupem produktu sprawdzić co wchodzi w skład zestawu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że odkurzacz sprawdzi się nie tylko do twardych podłóg, ale również do dywanów i innych powierzchni.

Jakie marki odkurzaczy warto wziąć pod uwagę w trakcie zakupów?

Wcześniej wymienione marki takie, jak Zelmer, Tefal, Electrolux, Bosch czy nawet Xiaomi i Amica warte są zastanowienia się. Wśród modeli proponowanych przez te firmy są różnorodne odkurzacze, zarówno ręczne, workowe jak i takie, w stylu robota sprzątającego. Znajdziesz więc wśród nich takie sprzęty, które mogą cię zainteresować. Oczywiście możesz także sięgnąć po sprzęty takich marek, jak Samsung, Dyson, Karcher czy Hyundai – te firmy także są dobre.

Wybierając dobry odkurzacz dla siebie warto jest zwrócić uwagę na kilka modeli takich, jak odkurzacz pionowy BOSCH BCHF216B czy Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light. Jeżeli chodzi o tradycyjne odkurzacze to warto zwrócić uwagę na modele takie, jak AMICA Bagio Eco VM 3045 czy Electrolux EEG41CB. Oczywiście na rynku jest wiele innych modeli, które również warte są zainteresowania, każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Gdzie znaleźć dobre odkurzacze bezworkowe i nie tylko?

Gdzie można znaleźć solidnej jakości odkurzacze workowe i bezworkowe a także ręczny odkurzacz bezprzewodowy i nie tylko? Z pewnością większy wybór niż w sklepach stacjonarnych z elektroniką i sprzętem AGD będziesz mieć w Internecie. To właśnie tam znajdziesz taki model, którego pojemność worka pojemnika czy zasięg pracy m będzie dla ciebie odpowiedni i spełni wszystkie twoje wymagania. Warto więc dokładnie wylistować swoje wymagania (np. jaka ma być regulacja mocy ssania czy w zestawie ma być dysza szczotkowa ssawka szczelinowa i rura teleskopowa) i następnie zabrać się za przeglądanie dostępnych modeli.