Oferta odkurzaczy dostępnych na rynku jest bardzo szeroka. W zależności od Twoich potrzeb, z pewnością znajdziesz sprzęt, który będzie Ci pasował. Możesz wybierać pomiędzy dużymi odkurzaczami, a tymi bardziej poręcznymi. Dodatkowo urządzenia te wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji. Jaki więc odkurzacz wybrać do domu?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza?

Wybierając odkurzacz do domowego użytku powinieneś przede wszystkim pomyśleć o swoich potrzebach. Jeśli zamierzasz wykorzystywać go jedynie do odkurzenia podłóg w domu, to najzwyklejsze z dostępnych urządzeń powinny w zupełności sprostać Twoim oczekiwaniom. Warto jednak zwrócić uwagę na typ odkurzacza, moc silnika, moc ssania i system filtrowania. Istotny jest również cały szereg opcji specjalnych i dodatków, na przykład: długość kabla oraz możliwość automatycznego zwijania go do wewnątrz urządzenia, rodzaje wymiennych worków i filtrów oraz ich cena, możliwość regulowania długości rury, czy ilość dostępnych końcówek. Zwróć również uwagę na poziom hałasu generowanego przez urządzenie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza?

Rodzaje odkurzaczy

Tradycyjny odkurzacz jest znany od lat. W jego wnętrzu znajduje się worek, do którego wsysamy kurz i inne zanieczyszczenia. Różnica polegać może na rodzaju worka, czasami jest to materiałowy worek wielokrotnego użytku, innym rozwiązaniem mogą być wymienne worki jednorazowe. Jednak przez lata branża AGD mocno się rozwinęła i na rynku pojawiły się też inne rodzaje urządzeń do sprzątania. Ciekawą alternatywą są odkurzacze bezworkowe, które gromadzą zanieczyszczenia w specjalnym pojemniku w swoim wnętrzu, dzięki czemu nie musisz wydawać pieniędzy na regularny zakup worków. Popularne są również odkurzacze piorące i z filtrem wodnym, które oprócz wsysania kurzu potrafią również prać. Ta funkcja przydatna jest szczególnie przy praniu dywanów i usuwaniu plam i trwałych zabrudzeń. Ciekawymi propozycjami są również odkurzacze wielofunkcyjne i automatyczne.

Wielofunkcyjny odkurzacz do zadań specjalnych

Jednym z wielofunkcyjnych urządzeń przeznaczonych zarówno do użytku domowego, jak i przemysłowego jest odkurzacz Karcher wd3. Umożliwia on nie tylko pozbycie się kurzu z podłóg w mieszkaniu, ale również trwałych i trudnych do usunięcia zanieczyszczeń z warsztatu, garażu, czy zakładu produkcyjnego. Dzięki kompletowi wymiennych końcówek bez problemu odkurzysz nim samochód. Oprócz funkcji odkurzania wyposażony jest również w dmuchawę, która pomoże pozbyć się liści z Twojego podjazdu. Obudowa urządzenia posiada specjalny zaczep, który służy do odłożenia ssawki. Jest to bardzo pomocne podczas przenoszenia oraz transportu, gdyż przewód nie pląta się pod nogami. Odkurzacz przystosowany jest zarówno do pracy na sucho i na mokro, dzięki czemu z powodzeniem wypierzesz nawet tłuste plamy.

Wielofunkcyjny odkurzacz do zadań specjalnych

Nowoczesne odkurzacze

Nowością na rynku są odkurzacze automatyczne. Nie przypominają tradycyjnych urządzeń, wyglądają raczej jak płaskie, okrągłe roboty, na spodzie których znajdują się szczotki czyszczące. Po uruchomieniu, urządzenie samo jeździ po podłodze zbierając kurze. Dzięki wyświetlaczowi LCD i panelowi możemy wybrać długość oraz program sprzątania lub wyłączyć go ręcznie po skończonej pracy. Po wszystkim odkurzacz odpoczywa ładując swoje baterie do dalszej pracy.