Decydując się na zakup okien wiele osób chce, by były to produkty dobrej jakości, które przez wiele lat będą bezawaryjnie służyć. Barierą jest jednak cena, gdyż często nie wiemy, czy domowy budżet udźwignie koszty dobrych okien wiodących marek. Często też chcielibyśmy sprawdzić różne modele i parametry produktów. Wówczas warto skorzystać z rozwiązania jakim jest kalkulator okien, dostępny w sieci, który daje możliwość wyceny i wyboru okien o dowolnej porze, gdziekolwiek jesteśmy.

Kalkulator okien – dlaczego warto skorzystać?

Kalkulator okien to rozwiązanie, które daje możliwość wyceny okien jeszcze przed ich zakupem. W ten sposób sprawdzimy, ile szacunkowo wyniesie nasze zamówienie.

Na ogół, kiedy chcemy sprawdzić cenę udajemy się do salonu. Tam wykwalifikowani doradcy wskazują jakie koszty poniesiemy i czy np. można je rozłożyć na kilka płatności. Alternatywą jest jednak kalkulator cen okien, który daje możliwość sprawdzenia wartości konkretnego modelu okien w domu, np. siadając wieczorem przed komputerem i obliczając czy domowy budżet daje możliwość zakupu upragnionego modelu okien. W ten sposób nie tracimy czasu na wizytę w sklepie.

Kalkulator ceny okien – jak to działa?

Chcąc sprawdzić cenę za konkretny rodzaj okien należy wejść na stronę internetową i tam odnaleźć rozwiązanie jakim jest kalkulator cen okien. W dalszej kolejności wystarczy wybrać konkretny rodzaj okien, np. okno stałe w ramie, okno uchylne, okno rozwierno-uchylne itp. oraz określić czynniki w zakresie konfiguracji. Na tym etapie wybiera się dostępne pakiety szybowe. Można zdecydować się np. na okna dwuszybowe lub trzyszybowe.

W Polsce jedynym takim narzędziem pozwalającym precyzyjnie wyliczyć cenę prawie każdego okna z asortymentu firmy DRUTEX S.A. są Noweokna.pl Kalkulator uwzględnia różne warianty montażu (również różnicę w stawce VAT). Co ważne, jest narzędziem całkowicie bezpłatnym.

Innowacyjny system „okna kalkulator” to dobry sposób na sprawdzenie ceny zamówienia i pomoc w zakresie zarządzania swoimi finansami. Szybko można sprawdzić nie tylko cenę, ale też wszystkie rodzaje okien, co ma znaczenie w sytuacji, gdy nie jesteśmy do końca przekonani, jaki konkretnie model chcemy lub jakie parametry nas interesują.

Konfigurator okien jest bardzo wygodnym i niezwykle prostym narzędziem. Na początku pozwala określić własne potrzeby, skonsultować je z domownikami, a następnie pokazuje jak finalnie będzie wyglądać realizacja. Po wyborze modelu okna, pojawia się zestawienie dostępnych profili, a następnie ilości szyb. Jeśli podejmiemy decyzję, że decydujemy się na zakup konkretnej usługi – wówczas pozostaje już tylko określenie ilości okien na nasze potrzeby, wybór koloru i faktury produktu oraz oczekiwanie na wycenę. Program zatwierdza informacje, jakie wprowadziliśmy, a następnie pokazuje jak będzie wyglądać na żywo realizacja okien, jakie wybraliśmy i jaki koszt poniesiemy.

Zalety korzystania z takiego rozwiązania

Cena jest ważną kwestią, kiedy decydujemy się na zakup produktów jakimi są okna. Kalkulator ceny może zdecydowanie wskazać czy stać nas na dany rodzaj okien. Dlatego jest to optymalne rozwiązanie, pozwalające sprawdzić własne możliwości finansowe. Pozwala dokładnie określić cenę, przez co w przyszłości nie będziemy obawiać się o nieprzewidziane koszty.