Wakacje to czas, kiedy warto spróbować czegoś nowego i niecodziennego – jeśli nagramy to sportową kamerką, będziemy mógł przywołać niezapomniane wspomnienia także później. Wybór sprzętu do nagrywania powinien być jednak dobrze przemyślany, gdyż jest to dość kosztowna inwestycja. Czym się kierować, wybierając kamerkę? Zobaczmy, co jest ważne!

Rodzaj mocowania kamerki

Wybierając rodzaju kamery do nagrywania zależy od tego, do czego będziemy ją używać. Jeśli chcemy nagrywać nią podczas jazdy rowerek, potrzebujemy modelu, który będzie można przymocować do kasku lub kierownicy rowerowej. Zapewni nam to optymalne bezpieczeństwo – nie będziemy musieli operować przy niej dłońmi. W przypadku nagrywania filmów ze stoku narciarskiego najlepiej sprawdzi się się kamera sportowa przeznaczona do przytwierdzenia do gogli lub kasku. Oczywiście akcesoria do mocowania sprzętu możemy też dokupić osobno – wtedy będziemy mogli używać kamery uniwersalnie do różnych aktywności.

Jaką obudowę kamery sportowej wybrać?

Kamera sportowa to urządzenie szczególnie narażone na różne uszkodzenia. Dlatego też ich obudowa powinna być szczególnie trwała i odporna na uszkodzenia – tak, aby nie straciła swoich właściwości na skutek upadku z niewielkiej wysokości czy lekkiego stuknięcia. Jeśli chcemy stosować kamerkę także pod wodą, np. podczas nurkowania, upewnijmy się, że jest wodoszczelna do takiej głębokości, na jakiej planujemy być. W przypadku urządzeń przeznaczonych do używania zimą, ważne jest także to, aby przyciski na obudowie reagowały także na dotyk dłoni w rękawiczce – dzięki temu dłonie nie zmarzną na mrozie.

Kamera sportowa – wybieramy sprzęt na aktywne wakacje

Obiektywy – absolutny must have

Podczas jazdy na rowerze, szusowania na nartach czy wspinania nie ma czasu na szukanie pięknych ujęć i kadrowanie. Warto więc zainwestować w szerokokątny obiektyw, który uchwyci większy kawałek krajobrazu – w ten sposób zyskamy większa szanse na to, że uchwycimy na filmie coś ciekawego. Jeśli nasza kamera do nagrywania nie posiada takiego akcesorium, warto zakupić je oddzielnie – zyskamy dzięki temu uniwersalny i w pełni funkcjonalny sprzęt fotograficzny, który sprawdzi się w różnych sytuacjach.

Kamera sportowa – wybieramy sprzęt na aktywne wakacje

Dodatkowe właściwości kamer do nagrywania

Poza standardowymi funkcjami, kamery do nagrywania mogą także posiadać dodatkowe właściwości, dzięki którym ich użytkowanie będzie jeszcze bardziej komfortowe.. Można do nich zaliczyć m.in.:

zintegrowany GPS – przyda się przede wszystkim kolarzom czy motocyklistom, gdyż umożliwi nagrywanie wraz z oznaczeniem dokładnej lokalizacji sprzętu;

możliwość łączenia z WiFi – dzięki połączeniu z Internetem, będziemy mogli na bieżąco przesyłać nagrane filmy na inne urządzenie tak, aby móc je usunąć z kamery i zwolnić miejsce na nowe nagrania;

zdalne sterowanie – funkcja niezastąpiona w sytuacji, gdy podczas uprawiania sportu mamy zajęte ręce i nie możemy trzymać kamery do nagrywania w dłoni. Wystarczy tylko przytwierdzić urządzenie do kasku, a bezprzewodowy pilot umożliwi nam łatwe sterowanie nią.