Modern Classic to styl wnętrzarski, który cieszy się coraz większą popularnością. Jest nie tylko ciekawy, ale również elegancki, dlatego z pewnością spodoba się osobom, które doceniają wyrafinowane połączenia i aranżacje.

Stanowi kompromis między klasycznym wzornictwem a funkcjonalnością i wygodą jakie charakteryzują styl nowoczesny. Jeśli zatem nie wiemy jak zestawić te dwie kwestie, projektanci wnętrz mogą zalecić nam właśnie Modern Classic. Co warto o nim wiedzieć?

Czym wyróżnia się styl Modern Classic?

Najprościej rzecz ujmując, opisywany styl można określić jako klasykę w nowoczesnym wydaniu. Z jednej strony eksponuje on elegancję i luksus jakie charakteryzowały wystrój XIX-wiecznych pałaców, zaś z drugiej stawia na funkcjonalność współczesnych materiałów i rozwiązań. Można zatem liczyć, że mieszkanie będzie nie tylko pięknie i ekskluzywnie się prezentowało, ale jednocześnie będzie przytulne i komfortowe.

Cechą charakterystyczną takiego wystroju jest jasna kolorystyka. Sprawdzają się nie tylko beże, ale również błękity i jasny róż. Jeśli chodzi o mocniejsze akcenty, warto postawić na granat i czerń. Na ścianach bardzo często umieszcza się sztukaterię. Występuje ona jednak w nowoczesnym wydaniu, a zatem bez nadmiaru zdobień. Co istotne sztukateria musi być w kolorze ścian, najczęściej jest to biel.

Dodatkowe informacje na temat wystroju wnętrz

Projektanci wnętrz zalecą nam wykorzystanie naturalnego drewna na podłodze. Znakomitym wyborem będzie zwłaszcza ułożenie w jodełkę francuską. Kolejnym materiałem, który powinien znaleźć się w mieszkaniu urządzonym w stylu Modern Classic jest marmur. Może on pojawić się np. w formie blatu lub dodatków.

Innym typowym materiałem jest welur. Wykorzystuje się go na meblach oraz w tekstyliach. Jeśli chodzi o wykończenia, doskonale sprawdzą się złote detale. Jako dekoracje posłużą lustra w złotej ramie oraz kryształowe żyrandole w minimalistycznym wydaniu.

Zapraszamy: ISON – projektanci wnętrz Poznań