Przedsiębiorcy, którzy rozwijają swoje firmy z biegiem czasu potrzebują wystarczająco dużego zaplecza magazynowego. Dla wielu z nich oznacza to także konieczność posiadania dobrego programu magazynowego, który będzie kontrolował stany towarów, upraszczał przeprowadzenie inwentaryzacji oraz dbał o szybkie wystawianie potrzebnych faktur i dokumentów.

Jaki program do faktur wybrać?

W przypadku firmy, która posiada zaplecze magazynowe najważniejsze jest aby program do faktur był jednocześnie programem magazynowym. To ważne, szczególnie gdy chcemy oszczędzać swój czas i uwagę poświęconą na kontroli i obsłudze biurowych narzędzi pracy. Wystarczy jedno dobre oprogramowanie, proste w obsłudze, które umożliwi korzystanie z niego w jednym czasie z różnych stanowisk przez różne osoby. Program magazynowy powinien być nie tylko uniwersalny, szybki i prosty w obsłudze. Dobre narzędzie pracy przygotowane jest do oczekiwań użytkowników, a jeżeli zachodzi taka potrzeba aktualizowane np. w przypadku, gdy zmieniają się obowiązujące regulacje. Warto zainwestować w dobry program do wystawianie faktur z magazynem, który pozwoli na stworzenie kartotek towarów, klientów, zamówień, ofert, cennika, kontrolę stanów magazynowych czy szybką inwentaryzację.

Na co warto zwrócić jeszcze uwagę przy wyborze dobrego oprogramowania do magazynu?

Program fakturujący, który wyposażony jest w moduł magazynowy powinien pozwalać na wystawienie podstawowych rodzajów dokumentów magazynowych takich jak chociażby PZ, WZ, PW, MM, czy RW. Dodatkowo program do faktur, jak sama nazwa wskazuje powinien dawać możliwość generowania przydatnych faktur VAT (bądź bez VAT, jeżeli podatnik nie jest czynnym podatnikiem VAT), korekt, proform, faktur wewnętrznych, eksportowych, WDT, ale i także paragonów czy dowodów sprzedaży. Z dodatkowych opcji z całą pewnością mile widziane będzie wsparcie pomocy technicznej, możliwość stworzenia kopii bezpieczeństwa czyli tzw. eArchiwum, które zabezpieczy dane przed ewentualną utratą w przypadku np. awarii komputera. 

Jakie oprogramowanie jest sprawdzone?

Codziennym testom poddawanych jest wiele urządzeń i programów. Dla nas bardzo funkcjonalnym i przydatnym programem jest Faktura Small Business Handel. To program do wystawiania faktur z magazynem spełniający wspomniane wyżej kryteria. Oprogramowanie to przygotowała firma MEGA-TECH. Jest ono dedykowane małym i średnim przedsiębiorcom. Użytkownik może za darmo potestować wszystkie przygotowane moduły. Program ten jest popularnym narzędziem fakturującym z magazynem. Aplikacja jest na bieżąco rozwijana o nowe przydatne opcje oraz aktualizowana w oparciu o sugestie użytkowników i zmieniające się przepisy. Warto wybrać dobrze i zatroszczyć się o rozwój firmy. Jesteśmy przekonani, że z tym programem jest to możliwe.