Wybór idealnej lodówki nie jest prosty – w szczególności dla gamerów, których potrzeby różnią się od oczekiwań przeciętnego domownika. Jak zatem wybrać najlepszy model, który spełni oczekiwania zapalonych miłośników długich rozgrywek?

Czym powinna się charakteryzować mini lodówka dla gamera?

Przede wszystkim, taka lodówka musi być naprawdę mała, aby można ją było ulokować w bliskim otoczeniu gamera. Często dla graczy oferowane są nawet rozmiary o pojemności jednej puszki. W kwestii standardowych rozmiarów, mini lodówka powinna mieć wystarczającą przestrzeń dla napojów, szczególnie na drzwiach. Na przykład lodówka CAMRY CR 8062, może mieć z przodu szybkę, dzięki czemu gamer będzie mógł szybko sprawdzić, czy jego zapasy są pełne.

Dla gamera bardzo ważny jest design. Wielu z nich, a szczególnie ci, którzy aktywnie udzielają się na platformach streamingowych, wyposażają się w lodówki swoich sponsorów. Na przykład znanych producentów napojów energetycznych czy słodzonych. Jednak nawet w sklepach AGD można znaleźć coś odpowiadającego indywidualnym gustom. Przykładowo, lodówka SMEG FAB5LOR3 Retro z pewnością odda zamiłowanie do kultowych gier retro.

Dla tych gamerów, którzy są bardziej nowocześni i preferują tzw. dark mode w każdym swoim urządzeniu, idealnie sprawdzą się czarne lodówki, na przykład MIDEA HS-65LNB czy MPM 46-CJ-02/H. Natomiast mini lodówka MIDEA MDRD86SLF30 Retro jest idealnym kompromisem dla tych, którzy lubią zarówno ciemniejsze odcienie, jak i oldschool.

Jak funkcjonalnie wyposażyć mini lodówkę dla gamera?

Warto powtórzyć, że przestrzeń dla napojów jest bardzo ważna. Zwykle to jedyna rzecz, jaka może wypełnić mini lodówkę gracza, szczególnie gdy szykuje się do całonocnej rozgrywki. Oznacza to, że nie wszystko zmieści się na drzwiczkach. Wiele modeli mini lodówek pozwala na zagospodarowanie miejsca na różne akcesoria, takie jak półka na butelki czy organizer na puszki. Wnętrze takiego sprzętu pozwala na wypracowanie sobie wygodnej dla gamera kolejności sięgania po napoje czy inne żywnościowe niezbędniki podczas gry. Przez swoje niewielkie rozmiary gracz bez trudu szybko znajdzie to, czego szuka. Chociaż musi liczyć się z częstym uzupełnianiem zapasów, to na pewno nie będzie tracił czasu na bezowocne poszukiwania w wielkiej lodówce. Zamiast tego w kilka sekund złapie napój lub przekąskę w dłoń i będzie grał dalej.

Czy rozmiar lodówki dla gamera ma znaczenie?

Czasem jednak gamer woli przygotować się solidniej, żeby nie wychodzić zbyt często do sklepu po kolejne zapasy. Raczej nie będzie miał czasu szykować sobie obiadu, więc zbędna mu będzie zamrażarka, która podniosłaby cenę lodówki. Dlatego dobrym wyborem będzie chłodziarka, która może mieć różne rozmiary, zarówno standardowej lodówki, jak i tej znacznie mniejszej.

Gamer potrzebuje nie tylko napojów, oczywiście nie może zabraknąć jedzenia, zwłaszcza kiedy nie jest jedynym graczem w domu. Na przykład chłodziarka HISENSE RL481N4BIE NoFrost jest wyposażona w wiele rodzajów półek, dzięki którym można podzielić przestrzeń na wiele osób, a funkcja SuperCool pozwala zachowywać świeżość potraw na dłużej.

Są też i tacy, którzy potrzebują czegoś znacznie mniejszego od mini lodówki, ponieważ często się przenoszą albo, wręcz przeciwnie, nie przemieszczają się prawie wcale i wolą sięgać po swoje potrzeby nie spuszczając wzroku z ekranu. Lodówka turystyczna może wydawać się specyficznym pomysłem w kwestii użytku codziennego. Jednak dla gamera mogłaby okazać się wybawieniem w chwilach najintensywniejszej gry i jednoczesnego głodu. Poza tym, gamerzy mobilni mogą w ten sposób spędzić cały słoneczny dzień na dworze, bez potrzeby powrotu do domu lub szukania jedzenia na mieście.