Podstawą każdej pielęgnacji jest tonik do twarzy, który powinno się stosować 2 razy dziennie przed nałożeniem kremu. Aby jednak przywrócić skórze odpowiedni balans, należy dobrać kosmetyk dedykowany, dostosowany do potrzeb danej cery. Sprawdź, jakie właściwości powinien mieć tonik do cery suchej i jak wybrać najlepszy.

Obniżona zawartość wody w naskórku to kluczowa cecha skóry suchej. Słabo nawilżona traci swoją elastyczność, staje się szorstka, często towarzyszy jej uczucie ściągnięcia i świąd. Zaburzenia hormonalne lub lipidowe, odwodnienie organizmu typowe dla osób starszych, a także choroby skóry i niewłaściwa pielęgnacja to najczęstsze przyczyny suchej skóry i jej podrażnień. Aby temu zapobiegać, pamiętaj, by w Twojej kosmetyczce zawsze znajdował się tonik do twarzy dedykowany skórze suchej i wrażliwej. Jeśli szukasz naturalnej ochrony możesz wypróbować  koreańskich kosmetyków beautikon.com/collections/tonik, których skład bazuje na naturalnych wyciągach i olejkach, zapewniając głęboką pielęgnację.

Jakie właściwości powinien mieć tonik do suchej skóry?

Spadek wody w warstwie rogowej skóry może osłabiać jej naturalną barierę, co w konsekwencji obniża jej odporność i zwiększa podatność na działanie czynników. Jeśli masz cerę suchą i wrażliwą, tonizowanie to najlepsze rozwiązanie, aby skutecznie ją oczyścić i chronić przed zmianami, przywrócić jej naturalne pH i równowagę hydrolipidową. Aby wybrać najodpowiedniejszy dla siebie kosmetyk do cery suchej, upewnij się, że:

  • nie posiada alkoholu etylowego, sztucznych barwników i zapachów,
  • w składzie dominują wyciągi roślinne i olejki o właściwościach nawilżających, kojących i przeciwzapalnych,
  • chroni przed wolnymi rodnikami,
  • dobrze się wchłania.

Tonizowanie cery suchej – postaw na wielowymiarowe efekty

Chcąc zabezpieczyć skórę przed wysychaniem i podrażnieniami oraz przywrócić jej naturalne pH, godnymi polecenia kosmetykami są toniki marki SKINFOOD: Royal Honey Propolis Enrich Toner i Yuja Water C Toner. Te koreańskie kosmetyki mają na celu zmniejszenie skłonność do odwodnienia jak i podrażnień poprzez wzmocnienie osłabionego płaszcza hydrolipidowego skóry. Receptury oparte na olejku z yuzu i miodzie zapewnią głębokie odżywienie suchej skóry i optymalne wsparcie w walce z wolnymi rodnikami, przywracając skórze komfort i naturalny blask.