W dzisiejszych czasach większość samochodów wyposażonych jest w tzw. immobiliser. Oznacza to, że przy awarii kluczyka samochodu musimy się zmierzyć z nieco większym problemem, niż tylko ich dorobienie u pierwszego lepszego ślusarza. Jak poradzić sobie w wypadku zepsucia immobilisera?

Najczęstsze przyczyny awarii kluczyków samochodowych

Z biegiem czasu urządzenia elektroniczne, w tym kluczyki samochodowe z pilotem, psują się i ulegają różnorodnym awariom. Najczęściej występujące kłopoty to bezpodstawne włączanie się alarmu, zmniejszenie się zasięgu kluczyka, czy rozładowanie akumulatorka lub baterii które uniemożliwia otworzenie samochodu. Dzieje się to nie tylko z tak zwanej ”starości”, ale także przez uszkodzenia mechaniczne, zalanie wodą czy wyładowanie elektrostatyczne. Nowoczesne kluczyki samochodowe odpowiadają zazwyczaj zarówno za centralny zamek, alarm i immobiliser. Naprawa kluczyków samochodowych Warszawa powinna być więc powierzona specjalistom. Jedną z najchętniej wybieranych firm, które specjalizują się w naprawie różnego typu kluczyków samochodowych w Warszawie jest kluczezamkidrzwisejfy.pl.

Dlaczego naprawa kluczyków samochodowych może nie być łatwa?

Większość immobiliserów jest umieszczona w obudowie kluczyka samochodowego. Naprawienie takiego urządzenia wiąże się zazwyczaj ze specjalistycznym kodowaniem go w ten sposób, by przesyłany sygnał był zgodny z kodem w stacyjce pojazdu. W większości przypadków taką usługę da się wykonać od ręki, podczas jednej, krótkiej wizyty u specjalisty. Czasami jednak zdobycie kodu jest nieco bardziej skomplikowane i wymaga od ślusarza większego nakładu pracy.

Jak naprawić?

Brak sprawnego klucza z imobiliserem sprawia, że nie możemy dostać się do naszego auta. Firma kluczezamkidrzwisejfy.pl pomaga nie tylko przywrócić dostęp do samochodu poprzez bezawaryjne otwieranie go, ale także naprawia zepsute klucze. Firma jest w stanie wymienić transpondery, przyciski, obudowy oraz naprawić płytki i inne elementy samochodów niemal wszystkich marek i typów. Przed naprawą kluczyków samochodowych każdy profesjonalny ślusarz dokładnie nakreśla sytuacje i ocenia koszt. Następnie klient proszony jest o okazanie dowodu rejestracyjnego lub dokumentu własności auta, by uniemożliwić oszustom dostanie się do cudzego auta. To gwarancja bezpieczeństwa i legalnie wykonanej usługi, na co warto zawsze zwracać szczególną uwagę.

Ile kosztuje naprawa kluczyka samochodowego?

Ceny naprawy kluczyka samochodowego w Warszawie są naprawdę różne. Zależy to przede wszystkim od stopnia skomplikowania wykonywanej usługi. Firma kluczezamkidrzwisejfy.pl z Warszawy posiada jedne z najkorzystniejszych cen w Warszawie. Ich doświadczenie sprawia, że są w stanie naprawić niemal każdy kluczyk samochodowy. Jako jedna z niewielu placówek w Warszawie udowadnia, że każdą awarię kluczyka można zażegnać, nawet jeśli elektronika postanowi spłatać nam figla w najmniej oczekiwanym momencie.