Dlaczego warto kupić używany sprzęt elektroniczny? Nie oszukujmy się, głównym kryterium jest cena. Wiele osób zastanawia się jednak, czy tańsze i używane nie znaczy gorsze? Otóż niekoniecznie. Zarówno sprzedaż używanego sprzętu, jak i jego zakup może być opłacalną inwestycją – dla obu stron. Przekonaj się!

Używany telewizor z korzyścią dla obu stron

Konsumenci chętnie sięgają po używane samochody, lecz sprzęt elektroniczny z drugiej ręki bywa traktowany z dużą dozą ostrożności. Niepotrzebnie. Dla potwierdzenia tej tezy, warto posłużyć się przykładem używanego telewizora. W obecnym czasie technologiczna ewolucja telewizora przebiega niezwykle szybko. W efekcie miłośnicy dużego ekranu coraz częściej zaopatrują się w nowy model. Tego poprzedniego nie powinno się wyrzucać, szczególnie mając na uwadze kwestię recyklingu elektrośmieci. Używany telewizor można więc oddać do odpowiedniego skupu elektrośmieci bądź sprzedać. Różnica w cenie może być ogromna. Podczas gdy w skupie złomu wycena dotyczy wyłącznie wartości zastosowanych komponentów, nowy użytkownik doceni również aspekty użytkowe. W dodatku, nie powinno się nazywać śmieciem działającego, kilkuletniego telewizora. Dlaczego? Jak podają eksperci marki LG, telewizory nowej generacji OLED mogą posłużyć użytkownikowi przez 100 tys. godzin. Tymczasem rzadko bywa, by telewizor był włączony 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dlatego, gdy chodzi o kilkuletnie telewizory używane – to często okazja warta zakupu. Warto odwiedzać portale oferujące telewizory używane i nowe, by dokonać świadomego wyboru. W nowym serwisie Pokato.pl znajdziemy jakościowe telewizory w niskiej cenie, opatrzone szczegółowym opisem. W serwisie dostępnych jest tysiące ogłoszeń, które można zamieszczać zupełnie za darmo! Znajdziemy tu używane i nowe telewizory, drukarki, smartfony, zestawy gamingowe i wiele więcej!

Poleasingowe laptopy, czyli używane komputery w dobrym stanie

Laptopy poleasingowe to prawdziwa gratka. Niska cena w połączeniu z doskonałą jakością to właśnie to, co przemawia za kupnem sprzętu używanego. Laptopy w biznesie zazwyczaj, choć nie zawsze, stosowane są głównie w celach biurowych. Dlatego laptopy poleasingowe nie tracą na wartości pod względem sprawności technologicznej. Tymczasem sprzedawane są w niezwykle niskiej cenie. Co więcej, sprzedaż laptopów poleasingowych jest opłacalna również dla sprzedających. Ta kwestia bywa szczególnie zastanawiająca dla potencjalnych klientów. Kupujący często zestawiają niską cenę z niską jakością. Tymczasem po upływie okresu leasingu, wartość sprzętu jest już spłacona z nawiązką. Właśnie dlatego komputery poleasingowe sprzedawane są w niezwykle atrakcyjnych cenach. Sprzedaż nierzadko prowadzona jest przez firmę leasingową, prowadzącą również serwis laptopów. Używany laptop po gruntownym serwisowaniu jest dostępny często do zakupu wraz z kartą gwarancyjną! Ostatecznie zakup używanego laptopa nie różni się więc wiele od zakupu nowego sprzętu – za wyjątkiem ceny.

Czy to się opłaca? Używany sprzęt fotograficzny

Profesjonalny aparat fotograficzny wykona od 100 tys. do 300 tys. fotografii, bez nadmiernej eksploatacji lustra i migawki. Najzwyklejszy, cyfrowy aparat fotograficzny jest przeznaczony do wykonania maksymalnie 90 tys. zdjęć. Dlatego, znając poziom eksploatacji aparatu można bez trudności zdobyć tanie, doskonałej jakości aparaty fotograficzne najlepszych producentów. Uprzednio warto zapoznać się z fotograficzną dokumentacją samego sprzętu i każdej z jego części. Konieczne są bowiem dedykowane ładowarki i obiektywy, lampy oraz inne akcesoria. Mając na uwadze ceny najnowszych modeli profesjonalnych aparatów fotograficznych, zakup używanego sprzętu jest naprawdę opłacalny. Co więcej, często jedyną alternatywą jest zakup sprzętu nowego, lecz dużo gorszej klasy. Dlatego ten rodzaj wymiany jest szczególnie korzystny w branży fotograficznej. Sprzedaż używanego aparatu pozwala na zakup nowszej wersji, a zarazem druga osoba zyskuje możliwość zakupu świetnego sprzętu w niskiej cenie.

A więc, czy zakup sprzętu używanego się opłaca? Oczywiście, że tak. Podobnie jak podczas zakupu nowych sprzętów elektronicznych, należy zapoznać się z parametrami produktu i szczegółami oferty. Warto korzystać z nowoczesnych serwisów ogłoszeniowych, takich jak Pokato. Szczegółowa, a zarazem intuicyjna wyszukiwarka oraz dobrze nakreślone kategorie są niezwykle pomocne, gdy chodzi o prezentację produktów, jak też ich poszukiwanie.