W nowocześnie urządzonej kuchni, gdzie wszystkie elementy tworzą spójną, starannie zaplanowaną całość, sprzęty AGD muszą spełniać funkcje nie tylko użytkowe, ale estetyczne. Wybór kuchenki był do niedawna ściśle określony dostępnymi rozwiązaniami, które zakładały kompromis, pomiędzy estetyką płyt indukcyjnych oraz ekonomicznym użytkowaniem płyt gazowych.

Producenci kuchenek stworzyli rozwiązanie, które łączy zalety obydwu typów kuchenek, a produkty trafiły już do sklepów. Odtąd nie trzeba rezygnować z niskich kosztów oraz funkcjonalności gotowania na gazie. Nowoczesne płyty gazowe zachowują swoje zalety, pozbywając się tradycyjnej obudowy. Odtąd nowoczesne płyty gazowe nie oznaczają konieczności czyszczenia rusztów oraz palników. W kuchni nie pojawi się uciążliwy, tłusty kurz, który osadza się w wyniku spalania gazu, dosłownie we wszystkich zakamarkach. Płyta gazowa bez płomieni to rozwiązanie, dzięki któremu zachowasz niskie koszty opłat oraz możliwości, jakie wiążą się z gotowaniem na gazie. 

Płyty gazowe bez płomieni: jak działają?

O tym, jak działa płyta gazowa bez płomieni można opowiedzieć w prostych słowach, jeżeli słuchacz wyobrazi sobie działanie tradycyjnej płyty ceramicznej. Nowoczesna płyta gazowa bez płomieni jest urządzeniem, które łączy w sobie minimalizm i estetykę płyty ceramicznej z funkcjonalnością płyty gazowej. Otóż gotujesz na gazie, lecz palników nie widać. Zostały one schowane pod gładką, nowoczesną płytą ze szkła ceramicznego, a nagrzewanie odbywa się w obrębie jednego z pól grzewczych. Źródłem energii jest gaz, jednak podczas gotowania nie wydziela się szkodliwy dwutlenek węgla, nie zobaczysz również płomienia.

Wszystkie, konieczne systemy przeciwwypływowe zostały zamontowane, dlatego płyta gazowa bez płomieni jest nie tylko estetyczna, ale i bezpieczna. Działanie płyty gazowej bez płomieni jest ekonomiczne i wygodne. Ergonomicznie zaprojektowane płyty pozwalają dostosować swój, nabyty przez wiele lat styl gotowania do nowoczesnej stylistyki.  Zachwycający wygląd oraz mnogość funkcji zapewnia nowoczesne gotowanie, podobnie jak na płycie indukcyjnej, jednak koszty są zdecydowanie niższe. Sterowanie odbywa się w oparciu o zróżnicowane możliwości, podobne do tych, wykorzystywanych w płytach indukcyjnych. Gładka, minimalistyczna powierzchnia kuchenki zapewnia zachowanie nowoczesnego charakteru kuchni. Dowiedź się więcej o działaniu płyty gazowej bez płomieni z strony https://solgaz.eu/plyty-gazowe-bez-plomieni/

Dlaczego warto zdecydować się na płytę gazową bez płomieni?

Niewątpliwie, zalety płyty gazowej bez płomieni zdecydowanie przemawiają za wyborem tego rozwiązania do nowoczesnej kuchni. Łatwość utrzymania w czystości oraz estetyka z pewnością docenione zostaną przez panią domu. Jeżeli jest nią mama małego dziecka, istotną zaletą okaże się niemożliwość samodzielnego uruchomienia płyty przez małe dziecko, co pozwala uniknąć poparzeń. Wykorzystanie gazu w miejscach, gdzie jest już doprowadzona instalacja, zdecydowanie jest bardziej opłacalne od gotowania dzięki energii elektrycznej. Zwłaszcza, że funkcje płyty gazowej bez płomieni nie ustępują nowoczesnym, zróżnicowanym elementom, wykorzystanym dla indukcji.

Płyta gazowa do zabudowy bez płomieni pozwala sterować procesem gotowania potrawy w taki sposób, jak odbywa się to na tradycyjnej kuchence, jednak mechanizm jest już nowoczesny, elektroniczny. Rozwiązanie w postaci płyty gazowej bez widocznych palników sprawdzi się w każdej kuchni, płyty posiadają bowiem wiele możliwości wyboru, związanych ze swoim rozmiarem i ilością pól grzewczych. Do małych kuchni sprawdzi się płyta gazowa o dwóch polach grzewczych. Doskonale sprawdzi się możliwość utrzymywania temperatury w naczyniu już po ugotowaniu potrawy. Do większych kuchni sprawdzą się tradycyjne wielkością, czteropalnikowe płyty gazowe z palnikami, schowanymi pod ceramiczną taflą. Nowoczesną płytę warto wybrać zwłaszcza wtedy, gdy w budynku przeważa wykorzystanie gazu jako źródła energii, odpowiedzialnego za ogrzewanie, podgrzanie wody oraz dopływ do kuchenki.