Smartfon to nie tylko telefon, ale także źródło rozrywki i narzędzie pracy. Trudno sobie dziś wyobrazić dzień bez korzystania z dóbr technologicznych zamkniętych w kształt niewielkiego prostokąta. Nic więc dziwnego, że wraz z rozwojem tej technologii rozwija się także ogromny ekosystem gadżetów i akcesoriów dodatkowych.

Coś dla kierowcy, coś dla biegacza

Mówiąc o akcesoriach telefonicznych najczęściej mamy na myśli ładowarki, szkła ochronne i etui. Tymczasem oferta jest dużo szersza, a fantazja projektantów zdaje się nie mieć granic. W poszukiwaniu niszy rynkowej są w stanie zaryzykować naprawdę dużo i o ile niekiedy trafiają kulą w płot, proponując rozwiązania dziwne i nieprzydatne, o tyle większość z tych pomysłów z czasem znajduje zwolenników i zdobywa klientów. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym z nich. Czasami niewielki wydatek potrafi uprzyjemnić życie, a akcesoria gsm to także świetny pomysł na prezent.

Osoby spędzające większość czasu w samochodzie z pewnością docenią uchwyty umożliwiające wygodny montaż telefonu. Zazwyczaj przeznaczone są do mocowania na szybie lub przy wykorzystaniu istniejących otworów, na przykład w kratkach nawiewów. Ta nieinwazyjna forma instalacji sprawia, że po demontażu nie pozostaje żaden ślad, a pamiętajmy, że ergonomiczne mocowanie to nie tylko komfort, ale też bezpieczeństwo podczas podróży. Wybierając uchwyt, warto zastanowić się nad zakupem ładowarki samochodowej. Nie kosztuje dużo, a skutecznie zadba o właściwą dawkę energii. To szczególnie ważne, jeśli używamy telefonu w roli urządzenia nawigacyjnego.

Troska o zasilanie nie jest domeną jedynie kierowców. Wydajność urządzeń rośnie, co doskonale wpływa na satysfakcję z ich użytkowania, ale także powoduje ogromne zapotrzebowanie na prąd. Antidotum stanowią power banki. Są na tyle niewielkie, że zmieszczą się w każdej kieszeni i nie wymagają żadnej obsługi poza okresowym doładowaniem z gniazdka elektrycznego. Nie stanowią też dużego wyzwania dla naszego portfela, a warto o nich pamiętać zarówno zimą, kiedy niskie temperatury znacząco drenują akumulatory telefonów, jak i latem, gdy więcej czasu poświęcamy na aktywność na świeżym powietrzu.

Komfort i bezpieczeństwo

Poza komfortem warto zadbać także o bezpieczeństwo. Duży ekran świetnie się sprawdza podczas oglądania filmów, niestety jego rozmiar jest wadą w chwili upadku czy przypadkowego spotkania z twardymi powierzchniami. Receptę może stanowić folia lub szkło ochronne. Te zabezpieczenia dostępne są już w cenie kilku złotych, co w zestawieniu z kosztem wymiany ekranu czyni z nich pozycją obowiązkową. Do kompletu warto dobrać etui. Nie tylko zminimalizuje ryzyko uszkodzeń, ale też zadba o estetykę – dzięki niemu telefon zawsze będzie wyglądał jak nowy.

Katalog dodatków zdaje się nie mieć końca. Podstawki do selfie, zestawy głośnomówiące, dodatkowe obiektywy. Część z nich jest praktyczna, część ciekawa, na pewno jednak warto zanurzyć się w ich świat i poznać trendy wyznaczane przez producentów.