Nieszczelny dach to prosta droga do poważnych problemów, które prowadzą do obniżenia komfortu życia i powodują liczne straty materialne. Warto temu przeciwdziałać i na bieżąco sprawdzać stan poszycia dachowego oraz co kilka lat pokryć go płynną membraną izolacyjną. Stworzy ona na całej powierzchni dachu warstwę ochronną, zabezpieczając go przed uszkodzeniami mechanicznymi i niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi. Jest to godne polecenia rozwiązanie do dachów o różnych kształtach, uniwersalne i niezawodne.

Płynne membrany dachowe innowacyjnym sposobem na szczelny dach, odporny na czynniki zewnętrzne

Obecnie jednym z najlepszych materiałów do hydroizolacji dachów jest płynna membrana, która zapewni kilkudziesięcioletnią ochronę pokryciu dachowemu. Jest to produkt poliuretanowy służący do hydroizolacji między innymi dachu. Membrany dachowe odznaczają się wysoką wytrzymałością, wobec czego sprawdzą się rewelacyjnie nawet w przypadku miejsc szczególnie narożnych na uszkodzenia mechaniczne. Jedną z ogromnych zalet jest bezspoinowość, dzięki czemu ryzyko nieszczelności zostaje całkowicie zniwelowane. Płynna membrana ze względu na swoją formę dokładnie pokrywa całą powierzchnię dachu, uzupełniając wszystkie pęknięcia i ubytki, tworząc jednolitą i gładką warstwę zabezpieczającą przed czynnikami zewnętrznymi. Nie trzeba martwić się o powstawanie pęcherzy ani przedostawanie się do atmosfery szkodliwych związków lotnych. Płynna membrana dachowa jest odporna na działanie promieniowania słonecznego i wilgoci oraz zabrudzenia. Na jej korzyść przemawia łatwa, szybka i precyzyjna aplikacja. Nie trzeba używać do tego ognia ani zgrzewać łączeń.

Poznaj możliwości płynnej membrany

Płynną membraną dachową można pokryć dach zarówno płaski, jak również dwu- czy wielospadowy. Można ją położyć na stare pokrycie dachowe w celu wzmocnienia go i wydłużenia okresu żywotności. Płynna membrana sprawdzi się na pokryciu wykonanym z papy czy blachy, zapewniając wieloletnią wytrzymałość. Jest to produkt całkowicie wodoszczelny i przyjazny dla środowiska naturalnego. Jej aplikacja nie wymaga nawet założenia odzieży ochronnej ze względu na bezpieczny skład. Można ją nakładać pędzlem, wałkiem czy metodą natryskową. Producent gwarantuje, że płynna membrana zachowuje swoje właściwości przez co najmniej 25 lat. Płynna membrana tworzy na powierzchni dachu powłokę chroniącą przed zawilgoceniem i utratą ciepła. Nie stanowi dodatkowego obciążenia ze względu na swoją lekkość. Zabezpiecza należycie przed czynnikami zewnętrznymi i pęknięciami.

Jeśli ktoś szuka sprawdzonego sposobu na przeprowadzenie renowacji dachu, to można śmiało polecić mu płynną membranę. Jest niezwykle łatwa w aplikacji, odporna na działanie skrajnych temperatur, zapewnia doskonałą przyczepność do niemalże każdej powierzchni. Zachowuje swoją elastyczność nawet w mroźne dni. Nie jest podatna na przetarcia ani zarysowania. Świetnie nadaje się do pomostowania pęknięć i punktowej naprawy. Można też liczyć na przeciwdziałanie rozwojowi drobnoustrojów. Powierzchnia pokryta płynną membraną jest odporna na powstawanie grzybów, mchów czy porostów. Odznacza się wobec tego wysokimi walorami zarówno użytkowymi, jak i estetycznymi.