Spośród wielu prezentów, jakie można sprawić bliskim, ten dla fana motoryzacji wydaje się być stosunkowo mało skomplikowany. W sklepach można znaleźć wiele gadżetów do samochodu na każdą kieszeń. Pomysłów jest wiele, choć zdarzają się również takie nietrafione.

Retro gadżety

Wiele gadżetów do auta to atrakcja sezonowa, która na dłużej nie pozostanie w naszym samochodzie. Mowa przede wszystkim o akcesoriach motoryzacyjnych, które są dostępne praktycznie w każdym supermarkecie. Jeszcze kilkanaście lat temu samochody były obwieszone przedmiotami, które teraz budzą konsternację. Ich nazwy dla wielu stanowią hasła, które trzeba wygooglować, aby wiedzieć, o czym mowa. W autach królowały więc owiewki, spoilery, chlapacze, odgromniki i anteny. Nikogo nie dziwił przyklejany do deski rozdzielczej termometr, badający temperaturę w samochodzie z epoki przed klimatyzacją. Nie brakowało również antykradzieżowych blokad kierownicy, kompasów i futrzanych pokrowców na fotele. Akcesoria były takie, jak asortyment w sklepach motoryzacyjnych.

Mężczyzna nowoczesny

Obecnie samochody coraz mniej przypominają obwieszoną choinkę. Miłośnik nadmiernego zapełniania wnętrza jest oskarżany o promowanie wiejskiego tuningu, więc większość kierowców kryje się ze swoim przywiązaniem do gadżetów do auta. Niektórzy jeszcze teraz kupują słynne owiewki, jednak ciężko znaleźć posiadacza blokady kierownicy. Podobnie jak amatora futrzanego siedzenia. Fotele w nowych autach mają zwykle skomplikowaną konstrukcję, której lepiej niczym nie blokować. Nikt nie montuje termometru, bo ten jest na wyposażeniu aut niezależnie od ich klasy. Mapy, kompasy i busole wyparł GPS. Samochód modnego mężczyzny ma teraz nowoczesne gadżety, wśród których wieszak na marynarkę czy też lunchbox to tylko niezbędne minimum.

Współczesny gadżet

Wybierając gadżety dla mężczyzny warto pomyśleć nad jego aspektem praktycznym. Wspomniany wieszak na koszule sprawdza się świetnie dla typa biurowego, potrzebującego ubrania na zmianę. Mocuje się go do zagłówka, jednak jest to element, który ogranicza wygodę pasażerowi, siedzącemu z tyłu. Nie tylko dlatego, że komuś może przeszkadzać wiszące ubranie. Twardy, metalowy, wystający przedmiot jest niebezpieczny na wypadek kolizji. Warto go sprezentować komuś, kto jeździ w samochodzie sam lub ewentualnie z dodatkową osoba, siedzącą  przodu. Szukając prezentu dla fana czterech kółek można znaleźć rozwiązania mniej ograniczające pasażera, jak gumowe ochraniacze na zderzaki. Nadwozie auta jest zabezpieczone, co docenią osoby, które nieraz pod supermarketem znalazły swoje auto zarysowane.

Mężczyzna zaopiekowany

Jeśli kobieta chce zademonstrować swoje uczucie dla mężczyzny, może postawić na gadżet do auta, który podkreśli jej troskę o bezpieczeństwo kierowcy. W tym celu można się pokusić o zakup nowej gaśnicy – w autach wymagane są te, mające pojemność minimum kilograma. Dobrym pomysłem jest również zakup apteczki. Najlepiej zainwestować w model droższy, za to pełny praktycznych elementów. Ich tanie odpowiedniki zwykle mają w środku coś, co bardziej przypomina atrapy, nie zaś zestaw do pierwszej pomocy. Bardzo dobrym pomysłem jest również uchwyt na napoje. Amerykańskie samochody miewają nawet kilka takich gadżetów, w modelach europejskich często nie ma żadnego. Z „uchwytową dyskryminacją” można sobie poradzić, montując własny, solidnej jakości.

Przy braku czasu na poszukiwanie prezentu dla fana motoryzacji można się pokusić o zakup jednego z popularnych kosmetyków. Dobrą opcją jest także przejrzenie stron internetowych różnych marek, jak Porsche, gdzie dostępne są także atrakcyjne gadżety dla mężczyzny.