Świecowanie to zabieg, pozwalający usunąć zanieczyszczenia uszu. Kuracja znana jest od czasów starożytnych. Świecowanie uszu przeprowadzali Indianie Hopi, Chińczycy oraz mieszkańcy Indii. Zabieg oferowany jest przez wiele zakładów kosmetycznych. Można go również przeprowadzić w domowych warunkach.

Jakie zalety ma to działanie?

Świecowanie uszu pozwala usunąć nadmiar zalegającej woskowiny. Zabieg zalecany jest również osobom, zmagającym się ze schorzeniami gardła i nosa. Świecowanie skutecznie łagodzi objawy związane z zapalaniem zatok oraz przeziębieniem. Zabieg niweluje ponadto uciążliwe szumy uszu i problemy niedosłuchu. Na jego przeprowadzanie decydują się osoby, które cierpią z powodu nawracającego bólu głowy lub zespołu przewlekłego zmęczenia.

Czy to na pewno domowy zabieg?

Świecowanie uszu nie jest skomplikowane. Zabieg zajmuje jednak dużo czasu. W trakcie jego wykonywania pacjent leży na boku, mając na głowie ułożony papierowy pokrowiec lub ręcznik z wyciętym otworem na ucho. Osoba przeprowadzająca zabieg, wmasowuje w małżowinę chorego krem, który pobudza krążenie. Preparat poprawia wchłanianie substancji skoncentrowanych w specjalnych olejkach eterycznych. Kolejny etap zabiegu to rozpalenie świec. Mają one kształt cienkiej rurki.

Świece Indian Hopi są naturalnym wyrobem wykonanym z lnianego włókna, ekstraktu miodowego oraz pszczelego wosku. Nierzadko produkt nasączony jest dodatkowymi olejkami leczniczymi, wspomagającymi efekt zabiegu. Świeca posiada blaszkę, która gromadzi zanieczyszczenia, wydzielające się z ucha. Rurka umieszczana jest w przewodzie słuchowym na głębokości jednego centymetra. Po wypaleniu świecy jej nadmiar należy usunąć specjalną pęsetą i wyrzucić pozostałość do szklanki wypełnionej wodą.

Produkt posiada odpowiednie zabezpieczenia, dzięki czemu pacjent nie jest narażony na szkodliwe poparzenia. Po wyjęciu świecy warto upewnić się, iż w uchu nie pozostały zanieczyszczenia. Po rozwinięciu świecy można zweryfikować ile wydzieliny zgromadziło się w środku produktu.

Czym charakteryzują się produkty do świecowania?

Świece stosowane w terapii wytwarzane są w ręczny sposób z tkaniny lnianej lub bawełnianej, pszczelego wosku, propolisu i olejków eterycznych. Rurki dostępne są w trzech wariantach rozmiarowych. Produkty do świecowania ucha można z łatwością dostosować do wielkości otworu słuchowego. Nadają się one również do przeprowadzania kuracji starszych dzieci.

W dolnej części rurki znajduje się specjalna blaszka wtopiona w wosk. Zabezpiecza ona produkt przed kruszeniem. Blaszka równomiernie nagrzewa się, przewodząc jednocześnie ciepło do kanału słuchowego. Świecowanie uszu to zabieg, który może przynieść duże ukojenie dla osób, zmagających się z różnorodnymi dolegliwościami. Warto zatem zdecydować się na przeprowadzenie tej wyjątkowej kuracji.