Wprawdzie okap nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia kuchni, mimo to warto zdecydować się na jego kupno. Jaki okapy sprawdzą się do nowocześnie urządzonego wnętrza?

Nowoczesne okapy do kuchni

Dzisiaj większość kuchni urządzanych jest w nowoczesnym stylu. Proste meble z wykończeniem na wysoki połysk, brak zbędnych ozdobników, również nowoczesny sprzęt AGD – to typowa współczesna kuchnia.

Aby gotować jeszcze wygodniej, warto wyposażyć ją również w nowoczesny okap kuchenny. Jaki model będzie najlepszym wyborem?

Do nowoczesnej kuchni świetnie sprawdzą się:

  • okapy przyścienne,
  • okapy wyspowe,
  • okapy sufitowe.

Czym dokładnie wyróżniają się powyższe nowoczesne okapy kuchenne? Co wybrać do swojej kuchni?

Okapy przyścienne

To najbardziej popularne nowoczesne okapy kuchenne, które montowane są bezpośrednio przy ścianach. W tej kategorii dostępne są okapy o różnych wymiarach, na przykład okap kominowy 60 cm lub 90 cm.

W nowoczesnych przestrzeniach świetnie sprawdzają się okapy skośne, inaczej wertykalne, które mają efektowny, futurystyczny wygląd. Można także zdecydować się na zakupienie okapów o konstrukcji podszafkowej, które pracują jako pochłaniacze i nie wymagają podłączania do wentylacji.

Okapy wyspowe

Gdy w nowoczesnej kuchni ma znaleźć się wyspa kuchenna, wtedy doskonałym zakupem będzie okap wyspowy. To okap wiszący nad wyspą kuchenną, który może być wyciągiem lub pochłaniaczem.

Nowoczesne okapy wyspowe to szeroka gama stylowych wzorów, na przykład okapy o kształcie walca lub sześcianu. Takie modele można znaleźć w asortymencie firmy E-okapy.pl.

Okapy sufitowe

Do dyspozycji są także okapy sufitowe, które również rekomendowane do montowania nad wyspami kuchennymi. Okapy sufitowe w porównaniu do okapów wyspowych są cieńsze i montowane bezpośrednio pod sufitem, dlatego zajmują mniej miejsca.

Zatem do nowoczesnej kuchni nadaje się szeroka gama różnych okapów kuchennych. Odpowiedni model należy dobrać pod względem miejsca montażu, a także aranżacji wnętrza oraz, oczywiście, do swojego gustu!