Pralka 8 kg, z wieloma funkcjami dodatkowymi, opcją Smart, z szybkim i skutecznym programem, praniem parowym, wytrzymała, w kolorze białym – oto cechy najchętniej kupowanej przez Polaków pralki. Dużą uwagę zwracamy także na nowoczesne rozwiązania – jak Samsung Qucik Drive, EcoBubble czy Bosch Vario Perfect. Nie zawsze jednak wiemy, co oznaczają te wszystkie nazwy. Poniżej wyjaśniamy najpopularniejsze z nich.

Interesuje Cię pralka 8 kg lub inna, o większej pojemności, ale także wyposażona dodatkowe przydatne funkcje, o których wcześniej nawet nie miałeś pojęcia, że istnieją? Ciągle czytasz o technologii AddWash, Smart Control czy też Super Silent, ale nie wiesz, co mogą one oznaczać dla Ciebie w praktyce? Możesz poprosić o wyjaśnienie sprzedawcę, ale do rozmowy z doradcą warto nieco się przygotować. Poniżej przygotowaliśmy małą ściągawkę najpopularniejszych funkcji, systemów i technologii.

Samsung Quick Drive

Wiesz, że do jasnej łazienki świetnie pasuje biała pralka, a także znasz wymiary modelu, jaki chcesz kupić. To już połowa sukcesu. Wybierasz się na zakupy, ale różne określenia zbijają Cię z tropu? Już wyjaśniamy: Technologia Quick Drive umożliwia skuteczne i delikatne pranie nawet o połowę krócej, gdyż w pralkach zastosowano bęben główny oraz dodatkowo tylną płytę. Obie te części pracują niezależnie od siebie, a ubrania poruszają się w różnych kierunkach. Zarówno pralka 8 kg, jak i te o większej ładowności zapewnia szybsze i skuteczniejsze usuwanie zabrudzeń.

AddWash

System ten pozwala na dodawanie ubrań, ręczników, ściereczek kuchennych itp. do bębna pralki już w trakcie rozpoczętego prania. Bez znaczenia jest, czy interesuje Cię biała pralka, czarna, a może stalowa – Inox. Różne modele wyposażono w tę przydatną funkcję. Samsung nie jest jedynym producentem, który to umożliwia – w wybranych modelach Boscha VarioPerfect także znajdziesz podobne rozwiązanie. To dobra funkcja głównie dla roztargnionych i tych zapominalskich. Pralki Samsunga wyposażono w specjalne drzwiczki, dzięki którym szybko dorzucisz ubranie. Urządzenia na chwilę zatrzymują pranie, ale wystarczy wznowić program, aby je kontynuować. Z kolei Bosch ma specjalny przycisk Start/Pauza, który pozwala dodać ubrania do bębna na podobnej zasadzie, jak w pralce Samsung Quick Drive.

Smart Control/Smart Touch

Załóżmy, że potrzebujesz najpopularniejszej pralki o ładowności do 8 kg, najlepiej z technologią AddWash, lub inną, która pozwoli dorzucić do już trwającego prania znalezioną skarpetkę czy podkoszulek. Tylko czy potrzebujesz funkcji Smart Control albo Smart Touch? Te oznaczenia odnoszą się do pralek, które są inteligentne, i którymi można sterować zdalnie – za pomocą specjalnych aplikacji. Będziesz mógł obsługiwać urządzenia z poziomu swojego smartfona. Dzięki niemu uruchomisz pralkę o wybranej przez siebie porze, z dowolnego miejsca poza domem. Wcześniej aplikacja doradzi najlepszy program prania do ilości ubrań i rodzaju zabrudzeń, i będzie Cię informowała o postępach.

Innowacyjnych rozwiązań jest znacznie więcej – np. EcoBubble, czyli funkcja skutecznej piany, SensoCare czy też Active Oxygen itp., ale nie sposób scharakteryzować ich wszystkich. Warto jednak wiedzieć czym są te nowe technologie i czy warto wydać trochę więcej na pralkę, która podpowie jak je najlepiej uprać, przypomni nam o tym kiedy należy wyczyścić bęben, którą będziemy mogli obsługiwać z poziomu swojego smartfona i która zaoszczędzi przy tym wodę i energię.