Współczesne stanowisko pracy koniecznie wyposażone musi być w odpowiedni sprzęt – laptop bądź komputer.

Współczesne stanowisko pracy koniecznie wyposażone musi być w odpowiedni sprzęt – laptop bądź komputer. Urządzenia te pozwalają wykonywać obowiązki, które bez ich obecności nie byłyby możliwe. Serwer Dell R740 jest natomiast uzupełnieniem, znacznie zwiększającym wydajność pracy w firmie. Warto pomyśleć o jego zakupie, jeżeli przedsiębiorstwo dysponuje wieloma urządzeniami. 

Podstawowe parametry i cechy

Marka Dell od lat króluje na rynku technologicznym, oferując doskonałej jakości sprzęt. Urządzenia cechują się użyciem wysokogatunkowych materiałów, dzięki czemu użytkowane mogą być bezproblemowo przez wiele lat. Serwer Dell R740 dedykowany jest dużym firmom, posiadającym serwerownie – specjalne pomieszczenia, wypełnione sprzętem tego typu. Duże korporacje pracują na ogromnej ilości danych, nieustannie przesyłanych między urządzeniami. Intensywna praca wymaga wysokiej wydajności. Gromadzone dane natomiast maksymalnej ochrony. Dell R740 jest zatem idealnym wyborem.

Serwer ten jest najlepszym i najwydajniejszym sprzętem z serii PowerEdge. Wykorzystany w nim procesor Intel Xeon SP pozwala na zwiększenie zasobów obliczeniowych aż o 27% (w odniesieniu do liczby rdzeni) oraz o 50% (przepustowość, w zestawieniu z poprzednią generacją CPU). Jeżeli zdecydujemy się na 3 jednostki centralne, możliwe jest zainstalowanie aż 3 TB pamięci RAM ECC DDR4. Dodatkowo urządzenie wzbogacone zostało o kontroler iDRAC9, pozwalający na monitorowanie cyklu eksploatacji. Umożliwia on zdalną obsługę serwera oraz aktualizację, bez względu na miejsce, w jakim się on znajduje. Funkcja ta znajdzie zastosowanie szczególnie w przypadku zamiejscowej siedziby firmy. Wysokość 2U sprzętu Dell R740 umożliwia zainstalowanie aż 16 dysków 2.5-calowych bądź 8 dysków 3.5-calowych.

Ogromna moc i maksymalne bezpieczeństwo danych

Jeżeli firma przetwarza każdego dnia ogromną ilość danych, zdecydowanie powinna się zdecydować na prezentowany serwer. Stworzony on został z myślą o dużych serwerowniach, które pracują nieustannie. Ciągła praca wymaga od urządzenia bezawaryjności, tym natomiast cechuje się Dell R740. Może być on wykorzystany w dużych korporacjach, urzędach miast lub innego typu jednostkach publicznych. Przedsiębiorstwom nieco mniejszym proponujemy serwer tower – sprzęt równie wydajny, jednak skierowany do firm mniejszych.

Serwer warto uzupełnić o dysk SAS. Najważniejszą funkcją elementu tego typu jest wykonywanie zestawów komend dysków SCSI dla zaawansowanych funkcjonalności. Zdecydowanie się na dysk SAS gwarantuje szybki i sprawny dostęp do danych.