Odkurzacze bezprzewodowe to prawdziwa rewolucja w domowych porządkach! Ich pionowa konstrukcja oraz niska waga pozwalają na wygodne sprzątanie bez nadmiernego obciążania kręgosłupa, a brak kabla na dotarcie do wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc w domu i poza nim. Co więcej, najlepsze odkurzacze bezprzewodowe to skuteczne urządzenia, których długi czas pracy na jednym ładowaniu pozwala na dokładne sprzątnięcie nawet dużych powierzchni.

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy – jakie cechy powinno posiadać skuteczne urządzenie?

Wiele osób waha się przed wymianą klasycznego odkurzacza na nowocześniejszy odkurzacz bezprzewodowy głównie z powodu obawy, czy nie będzie on mniej efektywny w zbieraniu zanieczyszczeń. Dobry odkurzacz bezprzewodowy nie jest mniej skuteczny od klasycznego urządzenia wyposażonego w kabel! Skuteczność najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych doskonale bowiem widać na przykładzie produktów marki Bosch.

Odkurzacz bezprzewodowy Athlet marki Bosch wyposażony jest w efektywny system separacji kurzu oraz zoptymalizowaną aerodynamikę przepływu powietrza High Power Airflow System. Zapewnia mu to duży przepływ powietrza oraz niewielki opór aerodynamiczny, co przekłada się na efektywne oraz dogłębne czyszczenie każdego rodzaju powierzchni przy niskim zużyciu energii. Odkurzacze marki Bosch wyposażone są ponadto w RobustAir – specjalny system, którego zadaniem jest zapewnienie mocnego i stałego przepływu powietrza, który nie maleje wraz ze wzrostem zapełnienia pojemnika na kurz. 

Najwyższa higiena odkurzania

Nie bez znaczenia dla efektywności odkurzania są także dodatkowe elementy wyposażenia. Bezprzewodowy odkurzacz Athlet posiada mechaniczną szczotkę AllFloor HighPower, która pracuje z prędkością ok. 5000 obrotów na minutę. Pozwala na dokładne usunięcie nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń z dowolnego rodzaju podłóg, w tym z parkietu, dywanu, a także kafelek. O wygodę utrzymania jej w czystości dba z kolei System EasyClean, który pozwala na wyjęcie wałka ze szczotki oraz dokładne oczyszczenie jej z zanieczyszczeń.

Na uwagę zasługują także zastosowane w nowoczesnych odkurzaczach czujniki informujące o konieczności czyszczenia filtra. Taka wiedza przyda się szczególnie w domach, w których mieszkają alergicy. Czujniki SmartSensor Control stale monitorują przepływ powietrza oraz informują użytkownika, kiedy powinien on wyczyścić filtr. Pozwala to na zachowanie wysokiej wydajności urządzenia oraz czystości wydmuchiwanego przez nie powietrza. Wszystkie zastosowane technologie sprawiają, że odkurzacz Athlet marki Bosch jest znakomitym dowodem na to, że dobre urządzenie bezprzewodowe jest w stanie nie tylko dorównać klasycznym odkurzaczom, ale wręcz przewyższyć je pod względem skuteczności oraz efektywności odkurzania!

Skuteczne sprzątanie nie tylko w domu! Wielofunkcyjny bezprzewodowy odkurzacz 2w1

Odkurzacze bezprzewodowe to nowoczesne urządzenia, które zostało zaprojektowane specjalnie po to, aby zapewnić nam wygodne i skuteczne sprzątanie. Za jego pomocą możemy nie tylko dokładnie odkurzyć cały dom, ale także wysprzątać garaż, piwnicę, kącik wypoczynkowy w ogrodzie oraz wnętrze samochodu. Dobry odkurzacz bezprzewodowy powinien być jednak lekki oraz poręczny, co pozwoli na jego wygodne i bezpieczne przenoszenie po schodach.

Najlepiej w tym celu sprawdzają się odkurzacze 2w1. Są to urządzenia zbudowane z dwóch modułów – standardowego odkurzacza bezprzewodowego oraz ręcznej jednostki, którą odłącza się od urządzenia. Wystarczy odpiąć odkurzacz ręczny od obudowy, aby wygodnie odkurzyć za jego pomocą meble tapicerowane, sprzątnąć wnętrze auta oraz zebrać sypkie produkty ze stołu.