Oddelegowując pracowników w służbową podróż, pracodawcy biorą pod uwagę rozmaite formy transportu. Jedną z nich jest wynajęcie samochodu – w Polsce z usługi tej korzysta wiele firm.

Wynajem auta na służbową podróż – czy warto?

Współczesne firmy mają dostęp do rozmaitych rozwiązań z zakresu transportu. To, które z nich wydają się najbardziej opłacalne, zależy od wielu przesłanek. Możliwość wynajęcia samochodu na służbową podróż to jedna z opcji, z której chętnie korzystają firmy w różnych miastach, np. Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie czy Gorzowie Wielkopolskim. Wynajem aut ma ten plus, że pozwala użytkować samochód w taki sposób, jakby się było jego właścicielem, ale bez ponoszenia kosztów ubezpieczenia, napraw czy przeglądów. Dzięki bogatej ofercie floty samochodowej poziom komfortu jazdy można dopasować do konkretnych potrzeb.

Umowa najmu pojazdu – co powinna zawierać?

Decydując się na wynajęcie samochodu na służbową podróż, należy mieć na względzie kilka istotnych spraw. W umowie powinny być wyszczególnione opłaty oraz podane informacje dotyczące zasad najmu, w tym polityki paliowej prowadzonej przez daną wypożyczalnię. Mówiąc innymi słowami, klient musi wiedzieć, za co dokładnie płaci. Niezbędne jest oznaczenie czasu i miejsca odbioru oraz zwrotu pojazdu – co ciekawe, nie muszą to być te same lokalizacje.

Zasady wynajmu krótkoterminowego aut

Krótkoterminowy wynajem aut prowadzony m.in. przez wypożyczalnię iPanek to sprawdzony sposób na pozyskanie pojazdu do celów firmowych. Każda wypożyczalnia ma swój własny regulamin, jednak wszędzie zasady najmu są dość podobne. Rezerwacji samochodu można dokonać osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem internetu, wypełniając formularz zamieszczony na stronie wybranej wypożyczalni. Klienci muszą okazać ważne prawo jazdy oraz drugi dokument ze zdjęciem (dowód osobisty lub paszport). Na potrzeby klientów biznesowych wystawiane są faktury dokumentujące fakt skorzystania z usługi i niezbędne w kontekście rozliczenia wydatków.

https://www.ipanek.pl/wypozyczalnia-samochodow/gorzow-wielkopolski/