Smart kitchen. 4 inteligentne rozwiązania, które ułatwią Ci życie

Jesteś miłośnikiem gotowania? Szukasz praktycznych rozwiązań, które usprawnią korzystanie z kuchni? Oto 4 inteligentne urządzenia smart kitchen, dzięki którym gotowanie stanie się jeszcze prostsze. Podpowiadamy, jakich sprzętów gospodarstwa domowego nie może zabraknąć w Twojej nowoczesnej kuchni.

Systemy smart home do kuchni

Z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń AGD smart wyposażonych w funkcję łączenia się z domowym Wi-Fi. Systemy tego rodzaju sprawdzają się zwłaszcza w kuchni, gdzie każdego dnia korzystamy z kilku urządzeń elektrycznych, a możliwość choć częściowej automatyzacji ich działania potrafi usprawnić wiele różnych czynności, związanych nie tylko z gotowaniem. Chcesz, by ekspres do kawy przyrządził Ci filiżankę ulubionego napoju, zanim jeszcze wstaniesz z łóżka? A może wolisz, by lodówka przypominała o zakupach, a piekarnik podgrzewał kolację, nim wrócisz do domu? Dziś to wszystko jest możliwe!

Smart Kitchen – co znajdziemy w ofercie?

Wystarczy telefon i odpowiednia aplikacja, by zdalnie nawigować pracę wszystkich kuchennych urządzeń. Robot kuchenny sam przygotuje obiad, lodówka zamówi składniki niezbędne do jego przyrządzenia, a jeśli zabraknie Ci inspiracji, asystent głosowy podsunie pomysł na ciekawy przepis. Czego jeszcze nie może zabraknąć w inteligentnej kuchni przyszłości?

1. Lodówka nowej generacji

Lodówka zawsze była jednym z najważniejszych sprzętów kuchennych, ale dziś stała się prawdziwym centrum zarządzania domem i innymi inteligentnymi sprzętami. Możesz sterować nią za pomocą smartfona lub tabletu, nawet będąc poza domem. Lodówka za Ciebie wyszuka odpowiedni przepis w sieci, podpowie Ci, jakie zrobić zakupy, a nawet udzieli instrukcji w czasie gotowania. Taką nowoczesną lodówkę można połączyć także z systemem inteligentnego doradcy i wydawać polecenia głosowe, szukać przepisów czy organizować codzienne życie całej rodziny. Na wyświetlaczu lodówki może pojawić się kalendarz, skrzynka e-mail, manager zadań czy inne ważne notatki.

2. Inteligentna zmywarka

Do systemu smart kitchens warto również uwzględnić zmywarkę. Nowoczesne urządzenia tego typu to nie tylko wygodne rozwiązania, ale i ogromna oszczędność czasu oraz pieniędzy. Na runku znajdziesz zarówno zmywarki wolnostojące, jak i do zabudowy pod meble kuchenne. Podobnie, jak lodówka i piekarnik, zmywarka będzie komunikować się z Tobą przez aplikację. System umożliwia zdalne uruchomienie urządzenia, utworzenie preferowanego programu pracy i aktywowanie ich jedynie za pomocą smartfona. Nawet poza domem możesz zmienić program lub uruchomić dodatkowy tryb, gdyż aplikacja na bieżąco informuje o pracy zmywarki. Co ciekawe, nowoczesna zmywarka smart może za Ciebie monitorować wydatki związane z jej pracą i zapisywać je w aplikacji. To pozwala na analizę kosztów i ich ograniczenie w przyszłości.

3. Piekarnik włączany zdalnie

Za pomocą aplikacji mobilnej możesz też zarządzać pracą płyty grzewczej oraz piekarnika. Nowe technologie pozwalają na zdalną zmianę temperatury lub uruchomienie urządzenia, by podgrzało wcześniej przygotowane danie. Gorący posiłek może czekać na Ciebie, zanim jeszcze przekroczysz próg swego domu. Inteligentna kuchenka może też współpracować z innymi urządzeniami i na przykład zainicjować pracę zmywarki tak, by dobrała odpowiedni tryb pracy. Aplikacja potrafi też dostarczyć informacji o stanie technicznym danego urządzenia, ewentualnej awarii czy innej nieprawidłowości w jej działaniu.

4. Inteligentny czujnik kuchenny

Nie tak dawno na rynku pojawił się specjalny czujnik, monitorujący pracę urządzeń w kuchni. To inteligentne urządzenie wystarczy zainstalować na kuchenką i piekarnikiem, by czuwało nad ich pracą. Jeśli zapomnimy wyłączyć płytę grzewczą, czujnik zrobi to za nas lub wyśle przypomnienie na smartfon. Poprzez aplikację urządzenie może poinformować nas także o zbyt wysokiej temperaturze, złej jakości powietrza w domu, nieodpowiedniej wentylacji czy konieczności otwarcia okna.