Astygmatyzm jest jedną z wad wzroku, z którymi stosunkowo często przychodzi się nam mierzyć. To zaburzenie wymaga nieco większego wysiłku, by zostało pokonane. Przede wszystkim diagnostyka tego zaburzenia jest nieco trudniejsza, aniżeli w przypadku krótkowzroczności i dalekowzroczności, które występują najpowszechniej. Dziś jednak przy zastosowaniu nowoczesnej aparatury, takiej jak keratoskop, każdy profesjonalny gabinet będzie w stanie nam pomóc w diagnostyce tego problemu i wskazać właściwe rozwiązania. Sam astygmatyzm może pojawić się w różnym wieku, często też od wczesnego dzieciństwa. W dawnych latach bywał błędnie diagnozowany, co powodowało zdecydowane obniżenie jakości życia pacjentów. Na szczęście dziś medycyna potrafi czynić cuda, również w kwestii diagnostyki.

Nowoczesne soczewki toryczne – dla astygmatyków

Soczewki toryczne to rozwiązanie przystosowane do noszenia przez osoby cierpiące na astygmatyzm. To rozwiązanie, które jest o wiele skuteczniejsze w przypadku tej wady wzroku, aniżeli klasyczne okulary. W astygmatyzmie dokuczliwe może być dla nas bowiem pewne ograniczenie poprawnego widzenia z powodu posiadanych oprawek. Dzięki soczewkom, które pokrywają całe pole widzenia problem ten zniknie, a my być może prędko sami zapomnimy, że nosimy soczewki korygujące.

Wady i zalety noszenia soczewek kontaktowych

Najważniejszą wadą soczewek kontaktowych jest konieczność dbania o odpowiednie nawilżenie oczu. W niektórych przypadkach możemy spotkać się z nieprzyjemnymi reakcjami naszych oczu. Nie jest to jednak sygnałem do zaprzestania stosowania soczewek w ogóle, ale przyjrzenia się bliżej jakości ich wykonania oraz materiałom, z których są one zrobione. Może to bowiem oznaczać konieczność zmienienia materiału na taki, który będzie znacznie przyjaźniejszy naszym oczom. Zalet jest jednak znacznie więcej. To przede wszystkim pełna poprawa widzenia (nie jesteśmy ograniczeni oprawkami), znacznie lepszy zdaniem niektórych osób efekt wizualny (nie każdemu do twarzy w klasycznych okularach), a w wielu sytuacjach wygoda i bezpieczeństwo. Korzyści ten znacznie rekompensują nieco wyższą cenę tego rozwiązania.

Soczewki na zamówienie

Wady wzroku są różne w każdym oku i zazwyczaj stanowi to pewne wyzwanie. Szczególnie w przypadku astygmatyzmu ważne jest odpowiednie dopasowanie sposobu działania. W przypadku wykonywania soczewek kontaktowych na zamówienie otrzymamy dwie różne, które będą dostosowane do konkretnego oka. To pozwoli na perfekcyjne skorygowanie naszego wzroku. Profesjonalne salony optyczne świadczą również takie usługi.

Autor tekstu: mojepierwszesoczewki.pl