Wysokoenergetyczne światło niebieskie w coraz większym stopniu zagraża zdrowiu i kondycji naszych oczu. Wszystko dlatego, że nie sposób dziś uniknąć aktywności w cyfrowym świecie.

Przy monitorze komputera pracujemy i uczymy się, przed telewizorem odpoczywamy, ze smartfonem lub tabletem w ręku komunikujemy się, rozwijamy pasje, robimy zakupy. Wszystkie te urządzenia wyposażone w monitory LCD i LED emitują szkodliwe dla naszych oczu promieniowanie, które, chociaż niewidzialne, wpływa negatywnie na komfort widzenia, stan naszego narządu wzroku, może wywołać bóle głowy, a nawet bezsenność. Soczewki z powłoką antyrefleksyjną BlueControl powstały właśnie po to, by odpowiednio chronić Twoje oczy w cyfrowym świecie.

 

Dlaczego warto wybrać soczewki okularowe z powłoką BlueControl?

Długotrwała i częsta ekspozycja oczu na działanie wysokoenergetycznego światła niebieskiego przeciąża narząd wzroku, a to niesie z sobą wiele negatywnych konsekwencji. Oczy narażone na działanie światła niebieskiego szybko się męczą, stają się podrażnione i wysuszone. Tym dolegliwościom często mogą towarzyszyć również zaburzenia widzenia, bóle głowy, trudności z utrzymaniem uwagi i koncentracji, ogólne zmęczenie i problemy z zasypianiem. Ograniczenie długości i częstotliwości zajęć wymagających kontaktu z monitorem w praktyce rzadko się udaje lub w ogóle nie jest możliwe, dlatego stosowanie soczewek z powłoką BlueControl uznać trzeba za skuteczną i prostą metodę przeciwdziałania niepożądanym skutkom aktywności w cyfrowym świecie. Okularowe soczewki z filtrem światła niebieskiego neutralizują nadmiar światła niebieskiego i w ten sposób chronią Twój narząd wzroku oraz ograniczają negatywne skutki cyfrowego zmęczenia wzroku. Dodatkowo dobrej jakości powłoka antyrefleksyjna poprawi funkcjonalność okularów. Na przykład powłoka antyrefleksyjna Hoya BlueControl, stworzona przez firmę Hoya – producenta soczewek okularowych nowej generacji, nie tylko redukuje nadmiar niebieskiego światła, ale także sprawia, że soczewki okularowe stają się bardziej odporne na zarysowania, działanie wody i zabrudzenia.

 

Kto powinien wyposażyć się w okulary z filtrem światła niebieskiego?

Styczność z urządzeniami cyfrowymi ma niemal każdy z nas, więc zawsze, gdy dobieramy szkła do okularów, warto pomyśleć o udoskonaleniu ich dodatkowo filtrem ograniczającym ilość światła niebieskiego, tym bardziej że nasze oczy same nie posiadają żadnych mechanizmów obronnych przed jego działaniem. Światło niebieskie bowiem jest zjawiskiem naturalnym, jednakże szkodzi nam jego nadmiar. Oczywiście w soczewki okularowe BlueControl powinno się wyposażyć każde okulary do komputera. Wszyscy, którzy długo i często korzystają ze smartfona czy tabletu również powinni sobie sprawić okulary z filtrem światła niebieskiego, zwłaszcza że te mniejsze urządzenia zwykle trzymamy zbyt blisko oczu, a w ten sposób jeszcze bardziej narażamy je na efekty cyfrowego zmęczenia wzroku. Również wszechobecne w centrach handlowych i biurowcach sztuczne oświetlenie, np. diody LED, ksenony czy żarówki energooszczędne emitują duże ilości niebieskiego światła. Jeśli więc pracujesz w biurze, urzędzie czy markecie i chcesz chronić swoje oczy, okularowe soczewki z powłoką BlueControl będą dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.