Szukasz alternatywy dla drewnianego płotu, ale nie chcesz rezygnować z efektownego wyglądu drewna? W takim przypadku postaw na ogrodzenia aluminiowe imitujące drewno!

Dobór odpowiedniego ogrodzenia jest bardzo istotny, ponieważ to właśnie ono ma na celu zabezpieczenie posesji. Zatem dobre ogrodzenie powinno cechować się wysoką jakością – powinno być wytrzymałe, trwałe, odporne na czynniki zewnętrzne, a także powinno być estetyczne, aby wpisywać się w aranżację przestrzeni.

Co zamiast drewnianego ogrodzenia?

Przy wielu domach nadal znajdują się ogrodzenia wykonane z drewnianych elementów. Kiedyś były bardzo popularne – tanie, łatwe w wykonaniu, a także o rustykalnym wymiarze. Teraz jednak wiele osób z nich rezygnuje, ponieważ są one podatne na zniszczenia, a także wymagają systematycznego malowania, by zabezpieczać je przed czynnikami zewnętrznymi. Jaki są alternatywy dla drewnianego ogrodzenia? Asortyment materiałów jest spory. Gdy inwestor nie chce rezygnować z naturalnego wyglądu drewna, warto wziąć pod uwagę ogrodzenia aluminiowe imitujące drewno.

Czym są ogrodzenia aluminiowe imitujące drewno?

Pod pojęciem ogrodzeń aluminiowych imitujących wygląd drewna znajdują się specjalne materiały, które produkowane są z aluminium tak, aby przypominały naturalne deski drewniane. Takie ogrodzenia mogą być wykonane w wielu kolorach – nawet kilkudziesięciu różnych wybarwieniach drewna, dlatego można łatwo dopasować ją do stylu architektonicznego budynku. Aluminiowe ogrodzenia są bardzo często dostępne jako systemy, dlatego poza samymi przęsłami można dokupić do nich również:

  • bramy

  • furtki

  • balustrady

  • słupki ogrodzeniowe

  • elementy montażowe

Ogrodzenia aluminiowe o wyglądzie drewna – dlaczego warto?

Aluminiowe płoty są teraz bardzo popularne. Aluminium jest metalem wyróżniającym się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, dlatego też cechuje się ono wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne – opady, wysokie i niskie temperatur, promieniowanie UV. Naturalnie nie jest podatne na rdzewienie. Zatem ogrodzenia tego typu nie wymagają specjalnej konserwacji. Wybierając ogrodzenia aluminiowe imitujące drewno, można cieszyć się z zachwycającego wyglądu drewna bez wad, jakie związane są z posiadaniem drewnianego płotu. Specjalne malowanie powoduje, że ogrodzenia wyglądają bardzo realistycznie i dopiero po dotknięciu powierzchni można przekonać się, że tak naprawdę nie mamy wtedy do czynienia z drewnem. W sieci można już teraz zapoznać się z przykładowymi aranżacjami wykorzystującymi aluminiowe ogrodzenia imitujące drewno.