Zautomatyzowana dystrybucja urządzeń mobilnych stała się możliwa dzięki nowoczesnym szafom, które nie tylko przechowują cenny sprzęt elektroniczny, lecz także prowadzą pełnowymiarową kontrolę dostępu. Jak dokonać konwersji systemu wydawania narzędzi pracy z opartego na udziale człowieka na całkowicie automatyczny? Jak wybrać właściwą szafę, które umożliwi maksymalne wykorzystanie potencjału sprzętu?

Czym jest szafka skrytkowa z automatyczną kontrolą dostępu?

Automatyczna dystrybucja sprzętu mobilnego oraz pełna kontrola nad sposobem jego wykorzystania to podstawowe założenia oprzyrządowania, jakie coraz częściej można spotkać w przemyśle, logistyce, hurtowniach czy halach magazynowych. Szafy skrytkowe pod względem swoich funkcji daleko wykraczają poza standardowe ramy zastosowań kojarzonych z umeblowaniem. Automatyczna szafka skrytkowa przeznaczona jest dla przedsiębiorców, którzy chcą kontrolować wydawanie i użytkowanie sprzętu mobilnego bez angażowania pracowników. Szafy skrytkowe posiadają szereg zabezpieczeń, a ich wykonanie z metalu gwarantuje odporność na uszkodzenia czy próby kradzieży. Najlepsze urządzenia posiadają system modułowego dokładania kolejnych elementów, odpowiadając tym samym na wzrost zapotrzebowania na przestrzeń użytkową w przyszłości. Szafka skrytkowa z automatyczną kontrolą dostępu daje wszelkie informacje o stanie przechowywanego sprzętu, czuwając nad cennymi aktywami firmowymi.

Jak wybrać szafkę skrytkową i jakie funkcje brać pod uwagę?

Poszukiwanie szafki skrytkowej warto rozpocząć w miejscach, gdzie zawarto największy asortyment pod względem rozmiarów, funkcji czy możliwości dodatkowego wyposażenia. Szafki skrytkowe muszą udostępniać informacje o tym, kto, gdzie i kiedy wykorzystuje urządzenia mobilne. Oprogramowanie wykorzystujące technologię RFID daje dostęp do urządzeń jedynie dla uprawnionych pracowników. Wszelkie dane o sprzęcie można sprawdzić online, co oferuje kadrze kierowniczej pełne spektrum możliwości kontroli wyposażenia. Skrytki w szafce powinny być wyposażone w czujniki zbliżeniowe, które automatycznie ustalają fakt zdania/pobrania urządzenia.

Niezwykle przydatny okazuje się duży ekran LCD, oferujący pełną kontrolę nad szafką i prezentujący w przejrzysty sposób informacje o urządzeniach. W zależności od potrzeb danej firmy, szafki skrytkowe dają możliwość tworzenia algorytmów wydawania sprzętu, co zapobiega powstawaniu kolejek podczas rozpoczęcia nowej zmiany.

Wybierając automatyczne szafy skrytkowe, warto ograniczać selekcję do sprawdzonych rozwiązań, o ugruntowanej renomie na rynku. Przedsiębiorcy, którzy poszukują profesjonalnych urządzeń, powinni odwiedzić stronę www.m2t.com.pl. M2T to autoryzowany dystrybutor najlepszych szaf skrytkowych na świecie, jakie pomagają biznesom w rozwoju i postępie procesów automatyzacyjnych. Szafka skrytkowa z oferty M2T stanowi przykład kompletnego narzędzia dla bezpiecznego przechowywania, użytkowania i wydawania cennego sprzętu mobilnego, od którego zależy efektywność działań w firmie.