Jak naprawdę wyglądają sztabki złota?

Duże i ciężkie znamy przeważnie z filmów sensacyjnych. W oryginale możemy czasem zobaczyć je jako eksponat skarbców muzealnych lub reprezentacyjnych siedzib banku. Robią niesamowite wrażenie, a ich wartość przekracza wielokrotnie możliwości finansowe nawet tych lepiej zarabiających. Jednak sztabki złota to nazwa umowna – wcale nie muszą oznaczać kilkukilogramowych przedmiotów. Mało kto zdaje sobie sprawę, że sztabka złota może ważyć zaledwie 1 gram. To oczywiście najmniejsza wartość, ale istnieje cała gama sztabek dostępnych cenowo dla przeciętnie zarabiającej osoby. Nowe sztabki zapakowane są w specjalne opakowania dzięki którym mogą być przechowywane bez obawy o mechaniczne uszkodzenia. Sporządzone są ze złota najwyższej próby – 999,9 a więc praktycznie z czystego złota. Powinny też posiadać jeden z międzynarodowych certyfikatów takich jak LBMA – Argor-Heraeus, C. Hafner, Pamp, Umicore, Valcambi, Rand Refinery, Royal Canadian Mint.

Jak kupować sztabki złota?

Z pewnością zakup sztabek złota od osoby prywatnej łączy się z wysokim ryzykiem. Tylko doświadczony specjalista może potwierdzić ich autentyczność. Nie istnieje coś takiego jak nadzwyczajne okazje – złoto ma na tyle stabilną wartość, że jego zakup poniżej cen rynkowych jest praktycznie niemożliwy. Inwestując własne środki najbezpieczniej zawierzyć pewnej firmie – takiej jak Artar.com.pl. Można tu nabyć za gotówkę sztabki złota o różnych rozmiarach i wartości. Wszystkie, zarówno nowe w stanie menniczym jak i używane posiadają odpowiednie certyfikaty. Transakcje w Artar.com.pl odbywają się sprawnie i dyskretnie. W związku ze światowymi przepisami o praniu pieniędzy rejestrowane są transakcje o wartości przekraczającej 15000 Euro. Decydując się na zakup sztabek złota w Artar.com.pl możemy czuć się bezpiecznie a także liczyć na profesjonalne doradztwo w sprawie inwestowania w złoto.

Po co kupować sztabki złota?

To inwestycja obarczona stosunkowo małym ryzykiem. Trudno tu liczyć na szybkie pomnożenie majątku, ale jako inwestycja długoterminowa z pewnością nie przyniesie strat. Sztabki złota w przeciwieństwie do na przykład złotej biżuterii są o wiele łatwiej zbywalne – w każdej chwili można zamienić je na gotówkę. Stanowią przemyślany prezent – na przykład dla młodej pary lub dla dziecka, które po osiągnięciu pełnoletności będzie mogło zdecydować na co je zamienić. Złoto zyskuje na wartości we wszystkich sytuacjach kryzysowych – nie dotyczy go inflacja, wahania giełdowe czy inne objawy kryzysów gospodarczych. Sztabki złota kupujemy bez podatku VAT, a przechowywane dłużej niż pół roku nie podlegają podatkowi dochodowemu.