Samochód używany można kupić obecnie nie tylko przez ogłoszenia w internecie czy w komisie samochodowym. Coraz częściej w poszukiwaniu modeli z drugiej ręki zaglądamy również do salonów dealerskich. Co można zyskać na takim zakupie?

Znalezienie dobrego samochodu używanego może przypominać poszukiwanie igły w stogu siana. Chociaż na rynku znajduje się wiele modeli, to jednak nie każdy z nich jest godny polecenia. Na sprzedaż nadal trafiają modele, które posiadają zatajone usterki i wymagają gruntownego remontu.

Wobec tego osoby, które chcą zdecydować się na zakup samochodu z drugiej ręki, powinny zawsze pamiętać o tym, aby dokładnie sprawdzić wybrany przez siebie model. Szacuje się, że nawet połowa samochodów dostępnych na rynku nie odpowiada swoim stanem zapewnieniom sprzedającego!

Salon dealerski – tu bezpiecznie kupisz auto używane

Osoby, które chciałyby zakupić samochód używany bez ryzyka, powinny przede wszystkim zapoznać się z ofertami dostępnymi w salonach dealerskich. Dlaczego? To właśnie tam można znaleźć wiele atrakcyjnych modeli samochodów bez ryzyka ponoszonego przy zakupie przez ogłoszenia, komisy czy giełdy.

Salony dealerskie posiadają w swojej ofercie auta nowsze, nadal w świetnym stanie technicznym i wizualnym, które przed wystawieniem na sprzedaż są także poddawane gruntownym badaniom. Dzięki temu klient nie naraża się na zakup „kota w worku”.

Co więcej, u dealera można uzyskać gwarancję na auto używane. Przykładowo, kupując kilkuletni model Honda Accord od dealera Hondy, można otrzymać na niego aż rok gwarancji. Gdy w tym okresie dojdzie do awarii, które obejmuje gwarancja, ASO dealera usunie je bez dopłat.

Ponadto, klienci salonów dealerskich oferujących używane modele mogą liczyć na dodatkowe udogodnienia, na przykład na miejscu mogą wykupić pakiet ubezpieczeń lub skorzystać z atrakcyjnych form finansowania – kredytów samochodowych, leasingu.

Zatem zakupienie samochodu z drugiej ręki od dealera ma wiele zalet – to korzystny wybór dla każdego, komu zależy na bezpieczeństwie oraz na komforcie!